Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Styl života » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Kristia Knowles
Nové články dále
Jak „spalovače tuku“ fungují
Jak „spalovače tuku“ fungují
Informace
Napiš nám
Když se řekne racionální stravování díl II

Porovnejme třeba rohlík bílý s rohlíkem tmavým. Bílý rohlík je vyroben z klasické pšeničné mouky, kdežto tmavý rohlík z mouky celozrnné. Existují samozřejmě i jiné druhy mouky jako kukuřičná, sojová apod. Rohlík klasický, tukový, bílý nám dodá rychlý zdroj energie. Je vhodné, pokud bychom měli možnost energii hned využít, protože jinak se přebytek uloží v tuky. Rohlík tmavý dodává energii postupně, čímž ji tělo může nejen lépe čerpat, ale nemáme tak často hlad, nehrozí takové riziko kolísavosti cukru v krvi.

Ovoce a zelenina mají vysoký podíl vlákniny a vitamínů jsou pro lidský organismus velmi prospěšné. Měli by se objevovat každý den v našem jídelníčku. Ovoce v omezeném množství, obsahuje totiž dost cukrů, ačkoliv ve formě fruktózy / ovocného cukru/, který je lepší variantou než cukr klasický, bílý, rafinovaný, obsažený v různých sladkostech a pochutinách. Výhodou u zeleniny a ovoce, je právě vláknina, která zasytí. Přijímáme tak méně energie než při konzumaci jiného druhu potravin. Vláknina sama poslouží k snadnému zpracování potravy v zažívacím traktu, stává se čističem střev, a tím aniž si to uvědomujeme nám odvádí perfektní práci. Není nic horšího než problémy se žaludkem a trávením.

Nesmíme při racionálním stavování zapomínat, ani na kvalitní bílkoviny. Ty je možno jíst ve formě rostlinné nebo živočišné. Nejvíce bílkovin obsahuje maso. Nutno si ovšem vybírat maso libové nejlépe rybí nebo drůbeží. Je vhodné zcela upustit od konzumace uzenin. Uzeniny obsahují velké množství různých konzervačních látek a solí, které zbytečně náš organismus zatěžují a těžko se jich tělo zbavuje.

Rostlinné bílkoviny jsou nejvíce zastoupeny v luštěninách a v sojových výrobcích. Dnešní trh s potravinami nabízí širokou škálu sojových výrobků. Určitě si každý vybere mezi sojovými párečky, masem, pomazánkami nebo mléčnými dezerty. Mléčné výrobky jsou přínosem i v živočišné podobě. Různé jogurty a sýry nám dodávají nejen bílkoviny, ale také tolik potřebný vápník, pro pevnou stavbu našich kostí.

Dopřejte si každý den alespoň jeden jogurt. Volte takové jogurty, které pro váš organismus budou přínosem. To jsou takové, které mají zanedbatelné množství tuku, ale jsou navíc obohaceni různými bio-kulturami, které napomáhají trávení. Lze si vybrat jogurty s bifidogení kulturou nebo ochucená zakysaná mléka, zákysy, kefíry.

Jestliže se pokusíme shrnout výčet potravin pro označení racionální zjistíme, že se nejedná o nic složitého. Ovoce, zelenina, nízkotučné jogurty, celozrnné pečivo, nízkotučné sýry, kvalitní drůbeží maso, ryby.

Potlačením cukrů a tuků nejen, že snížíme svou tělesnou hmotnost, ale naučíme své tělo hospodařit s přijímanou energií a využívat jí pro dobrý chod organismu.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
 Podobné
Nalezeno 12 (z 2 článků) Stránek výsledku:  1 
    Označení+ 
 Když se řekne racionální stravování díl II   Když se řekne racionální stravování díl II 
 Když se řekne racionální stravování.   Když se řekne racionální stravování. 
Nalezeno 12 (z 2 článků) Stránek výsledku:  1 
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Cindy Elsliger
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz