Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » Posilování doma » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Bethany Carter Howlett
Nové články dále
Klady a zápory cvičení ve fitku. Díl  III
Klady a zápory cvičení ve fitku. Díl III
Informace
Napiš nám
Kalanetika -cvičení pro zpevnění celého těla.

Kalantetika je jedna  z cvičebních technik, kterou lze využít pro domácí použití. Na lekce kalanetiky lze  zajít také do cvičebních center, kde se konají lekce aerobiku. Kalanetika se rozšířila jako doplněk aerobiku a určitá forma posilovacího cvičení na zpevnění problematických partií celého těla.

Brzy se stala velmi rozšířenou a to nejen v cvičebních sálech sportovních areálů, ale také v domácím prostředí, zejména poté co kalanetické cviky vyšly v knižní podobě. Kalanetika narozdíl od klasického posilování formuje tělo pomalými, ale velmi účinnými posilovacími pohyby, které je nutno dodržovat při jednotlivých cvicích.Vlastní rozsah pohybu při cvičení je velmi malý a důraz je kladen především na striktní provedení cviku. Posilované části těla, bychom při jednotlivých cvicích měli procítit. Zdárného dosažení cíle v podobě štíhlé, zpevněné postavy je možno získat také mnohonásobným opakováním jednotlivých cviků.

Pomocí kalanetiky lze formovat zadeček, zpevnit bříško i oblast stehen. Tedy veškeré partie, které nejvíce ženy trápí. Stejně jako s jiným druhem cvičením i u kalanetiky je potřeba věnovat se cvičení pravidelně, aby byl kýžený výsledek co nejlepší. Ani životosprávu nemůžeme zanedbat. Cvičení a zdravá výživa jdou ruku v ruce s úspěchem.

Kalanetiku můžete cvičit nezávisle na ostatních druzích sportu, ale také ji můžete využít pouze jako doplňkové, posilovací cvičení na závěr aerobikového tréninku. A pro koho je kalanetika vhodná?  Lze ji cvičit v každém věku. Důležité je nepřeceňovat síly a nepřepínat se. To ale platí u každé sportovní aktivity.

Současné hodnocení: 2
Tento článek byl přidán do naší nabídky 07 /07/ 2003.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Dawn Butterfield
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz