Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » Sportovní doplňky » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Cindy Elsliger
Nové články dále
Klady a zápory cvičení ve fitku. Díl I
Klady a zápory cvičení ve fitku. Díl I
Informace
Napiš nám
Co jíst i pít před a co po výkonu. Díl II.

Při samotném výkonu vedle konzumace tekutin můžeme sníst i něco menšího na podporu energie. To platí v největší míře u aerobní aktivity, kde dochází k rychlejšímu vyčerpání sacharidových zásob ve svalech a následně i v játrech. Taková svačinka je téměř podmínkou při dlouhotrvající cyklistické vyjížďce. Doporučuji jako doplňovače energie musli tyčky, power bar tyčky, banán, jablko. Dodají vám rychle energii a navíc se díky své malé velikosti vejdou i do kapsy u mikiny, bundy nebo ledvinky. Jako suplement lze všeobecně doporučit iontové nápoje, které obsahují sacharidy na podporu výkonu, nebo carbosnacky jako malou formu svačinky. Po výkonu musíte své síly obnovit, tělo potřebuje odpočinek a regenerovat. A to nejen formou fyzického odpočinku, ale také formou správného stravování. Na obnovu sil je dobré nějaké sacharidové jídlo např. ovesná kaše, rýže s drůbežím masem, zelenina, těstoviny s drůbežím masem nebo ryba. Zásadně platí konzumovat jídlo po výkonu za dobu jedné hodiny. Jelikož tělo během hodiny, těsně po výkonu, může ještě spalovat tělesný tuk, takže zastavit toto spalování konzumací je pro většinu lidí nežádoucí.

Pokud se věnujete aktivně fitnessu, tedy výhradně posilování a vaším cílem je nabrat svalovou hmotu, což se týká zejména mužů a méně již žen, tak je pro vás vhodné místo sacharidů použít po výkonu jídlo bílkovinného charakteru např. puding z nízkotučného mléka, cottage sýr se zeleninou. Jako náhradu jídla je možno použít některý z proteinových koktejlů, ve kterých je zajištěno minimální množství tuku a maximální množství vhodných bílkovin.

O suplementech jako potravinových doplňcích platí, že instrukce uvedené od výrobce na produktu jsou rozhodující. Nikdy neporušujte stanovené množství. Mohlo by vám to jen ublížit. To porušují zejména muži u proteinových koktejlů. Pijí je vyloženě na „kýble“, ve snaze přibrat co nejrychleji svalovou hmotu a nemusí se jím to vyplatit! Zásadně nedoporučuji!! Také příprava proteinového nebo sacharidového koktejlu do mléka je spekulací pro mnoho odborníků. Určitě je pravda, že zbytečně způsobuje větší energetickou hodnotu než do vody. Zkonzumujete více kalorií. Někteří sportovci si vylepšují tyto koktejly také ovocem. Hodnocení nechám na odbornících nebo na každém jedinci, který si tuto variantu vyzkouší.

Nikdy si nekupujte výrobky, které by neodpovídaly schválení české zdravotnické komory. Některé suplementy obsahují látky, které jsou vedené na dopingové listině, nebo také mohou poškodit zdraví. Neměli by jste se s nimi setkat v běžném prodeji v obchodech se sportovním zbožím, ani v lékárnách. To jsou dvě možnosti, které lze doporučit pro koupi suplementů jako nejvhodnější. Koupě v posilovně je většinou také možná, doporučuji však nakupovat pouze tam, kam pravidelně chodíte a kde to opravdu znáte a pokud máte pochybnost kontaktujte před použitím výrobce

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
 Podobné
Nalezeno 12 (z 2 článků) Stránek výsledku:  1 
    Označení+ 
 Co jíst i pít před a co po výkonu. Díl I.   Co jíst i pít před a co po výkonu. Díl I. 
 Co jíst i pít před a co po výkonu. Díl II.   Co jíst i pít před a co po výkonu. Díl II. 
Nalezeno 12 (z 2 článků) Stránek výsledku:  1 
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Anastasia D.
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz