Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » Sportovní doplňky » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Dawn Butterfield
Nové články dále
Rozhodla jsem se zhubnout, ale co dál?! Díl 1
Rozhodla jsem se zhubnout, ale co dál?! Díl 1
Informace
Napiš nám
Co jíst i pít před a co po výkonu. Díl I.

Jak se budete stravovat před cvičením v průběhu i po něm, je jedna z důležitých věcí spojených také s potravinovými doplňky nebo-li suplementy. Správné stravování i vhodná volba potravinových doplňků, může dosti významně ovlivnit výsledek cvičení. Je to důležité pro rozvoj svalové síly u mužů, při hubnutí u žen, ale také při formování postavy.

Všeobecně platí, že s plným břichem se cvičí velmi špatně. Pohyb s plným žaludkem znemožňuje správné trávení potravy. Takže pravidlo číslo jedna zní, nikdy nechoďte cvičit ihned po jídle. Časové rozmezí by mělo být alespoň jedna hodina, ideální jsou dvě.

Záleží samozřejmě na typu konzumované stravy. Svíčková s knedlíkem a další obdobné varianty klasické české kuchyně, jsou přímo nevhodné. Trávení takového jídla trvá 6-8 hodin, což je velmi dlouhá doba nato, abychom ten den mohli jít ještě cvičit, za předpokladu, že svíčkovou s knedlíkem nesnídáte nebo nechodíte cvičit v pozdních večerních hodinách. Mnoho stravy v žaludku způsobuje tlak, což značně cvičení znepříjemňuje.

Sportovci doporučují konzumovat před cvičením nějaké lehčí varianty jídla. Každý si samozřejmě musí vyzkoušet na vlastní kůži co mu vyhovuje, jeden je takový a jiný onaký, to je skutečnost, která trvá a trvat bude. Takže můžu pouze doporučit typ potravy na základě své zkušenosti. Ideální je banán, rýže s drůbežím masem, celozrnný rohlík, musli s jogurtem. Tyto potraviny by měly být co nejrychleji stravitelné a neměly by tedy zatěžovat trávící systém po dlouhou dobu.

Všeobecně platí, že je před sportováním nejlepší sníst nějaké sacharidové lehce stravitelné jídlo, které vám dodá dostatek energie na cvičení. Neznamená to samozřejmě konzumaci cukrovinek a sušenek, ty vedle sacharidů mají také velké množství tuku, což je při snaze tuk spalovat nežádoucí. Jako náhradu stravy před výkonem můžeme použít sacharidový koktejl. Pro podporu spalování tuků lze použít tzv. spalovače tuku, již i na našem trhu rozšířené. Těm se budeme věnovat později v samostatné kapitole. Rozhodně si ji zaslouží.

Současné hodnocení: 1
Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
 Podobné
Nalezeno 12 (z 2 článků) Stránek výsledku:  1 
    Označení+ 
 Co jíst i pít před a co po výkonu. Díl I.   Co jíst i pít před a co po výkonu. Díl I. 
 Co jíst i pít před a co po výkonu. Díl II.   Co jíst i pít před a co po výkonu. Díl II. 
Nalezeno 12 (z 2 článků) Stránek výsledku:  1 
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Brenda Kelly
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz