Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Cestování » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Dina Al-Sabah
Nové články dále
Proč milujeme čokoládu ?
Proč milujeme čokoládu ?
Informace
Napiš nám
Jičín, město pohádky.

Jičín je malebné menší městečko, které se nachází v Podkrkonoší, mezi Novou Pakou a Turnovem. Právem si zaslouží přízvisko město pohádek. Vždyť právě o Jičínu se zmiňuje Václav Čtvrtek ve své pohádce o Rumcajsovi. Dospělým i dětem je jistě známa ona věhlasná Jičínská věž a zámek, kde sídlil zlý knížepán.

To a mnoho dalšího svým návštěvníkům může Jičín nabídnout. Aby jeho souvislost s pohádkovým světem dětí byla více než pravdivá. Koná se zde každý rok festival nazvaný „ Jičín město pohádky“. Během jednoho týdne se pořádají různé zábavné soutěže a vystoupení pro děti. K shlédnutí je např. divadlo, ale také se můžete svést pohádkovým vláčkem napříč Jičínem. Ti nejmenší si mohou stavět z dětských kostiček, které jsou na pěší zóně přichystané právě pro ně.

Poslední den, kdy festival trvá je k shlédnutí velkolepí ohňostroj, výjimkou není ani vystoupení některé ze známých osob /např. hudebního českého světa/ na jičínském náměstí.

Jičín turisty, kteří ho navštíví určitě zaujme zajímavě řešeným náměstím. Spousty obchůdků se nachází pod jednotlivými průčelími. Můžete zde navštívit malebnou cukrárničku, ve které děti z umělecké školy vytvořili jako ozdobu maketu tohoto průčelí.

Vedle Jičínské věže, kterou si za drobný poplatek můžete doslova vyšlapat po vlastních nohou a prohlédnout si tak, široké okolí Jičína z pěkné vyhlídky, stojí také za zmínku místní muzeum, které nám téměř vždy, může nabídnut něco zajímavého k vidění. Počínaje expozicí o historii města – konče výstavami klasického i moderního uměleckého charakteru.

Nezapomeňte tedy Jičín na svých toulkách českou krajinou navštívit. Je to město pěkné, zajímavé, navíc je východiskem k mnoha dalším výletním cílům. Nedaleko se nachází hrad. Valdštejn, Prachovské skály a další zajímavé kulturní památky.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Anastasia D.
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz