Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Cestování » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Dina Al-Sabah
Nové články dále
Jak je důležité si udělat čas na odpočinek.
Jak je důležité si udělat čas na odpočinek.
Informace
Napiš nám
Jičín, město pohádky.

Jičín je malebné menší městečko, které se nachází v Podkrkonoší, mezi Novou Pakou a Turnovem. Právem si zaslouží přízvisko město pohádek. Vždyť právě o Jičínu se zmiňuje Václav Čtvrtek ve své pohádce o Rumcajsovi. Dospělým i dětem je jistě známa ona věhlasná Jičínská věž a zámek, kde sídlil zlý knížepán.

To a mnoho dalšího svým návštěvníkům může Jičín nabídnout. Aby jeho souvislost s pohádkovým světem dětí byla více než pravdivá. Koná se zde každý rok festival nazvaný „ Jičín město pohádky“. Během jednoho týdne se pořádají různé zábavné soutěže a vystoupení pro děti. K shlédnutí je např. divadlo, ale také se můžete svést pohádkovým vláčkem napříč Jičínem. Ti nejmenší si mohou stavět z dětských kostiček, které jsou na pěší zóně přichystané právě pro ně.

Poslední den, kdy festival trvá je k shlédnutí velkolepí ohňostroj, výjimkou není ani vystoupení některé ze známých osob /např. hudebního českého světa/ na jičínském náměstí.

Jičín turisty, kteří ho navštíví určitě zaujme zajímavě řešeným náměstím. Spousty obchůdků se nachází pod jednotlivými průčelími. Můžete zde navštívit malebnou cukrárničku, ve které děti z umělecké školy vytvořili jako ozdobu maketu tohoto průčelí.

Vedle Jičínské věže, kterou si za drobný poplatek můžete doslova vyšlapat po vlastních nohou a prohlédnout si tak, široké okolí Jičína z pěkné vyhlídky, stojí také za zmínku místní muzeum, které nám téměř vždy, může nabídnut něco zajímavého k vidění. Počínaje expozicí o historii města – konče výstavami klasického i moderního uměleckého charakteru.

Nezapomeňte tedy Jičín na svých toulkách českou krajinou navštívit. Je to město pěkné, zajímavé, navíc je východiskem k mnoha dalším výletním cílům. Nedaleko se nachází hrad. Valdštejn, Prachovské skály a další zajímavé kulturní památky.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Dawn Butterfield
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz