Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Styl života » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Anastasia D.
Nové články dále
Nakupujete v second handu?
Nakupujete v second handu?
Informace
Napiš nám
Je tuk nechtěné zlo ?

Udělají z nás bílkoviny nevzhledné svalové monstrum? Tloustne se po konzumaci cukru? Pokud by odpověď na všechny tyto a jim obdobné otázky zněla ano, pak bychom asi museli zůstat opravdu o hladu.

Tuk /lipidy/, cukry /sacharidy, karbohydráty/, bílkoviny jsou základní tři složky obsažené v potravinách. Jako vedlejší, jsou potom vitamíny a minerály, které jsou neméně důležitou složkou. Neděste se určitě nemusíte umřít hlady, nebo celý život strádat, aby vaše tělo bylo štíhlé jako proutek a hlavně spokojené! Člověk ve vyváženém poměru potřebuje všechny z výše vyjmenovaných složek. Pozor, i tuk v té správné formě a množství je nezbytně důležitý pro zdravý lidský organismus. Jak bychom pak mohli tělu dodávat některé důležité stopové prvky a vitamíny, které jsou rozpustné v tucích a jsou pro tělu nezbytně důležité, jako např. vitamín A.

Tělo potřebuje cukry jako pohonnou látku rychle dostupnou a zároveň chránící žádoucí svalovinu, dvojnásob to platí v oblasti sportu, potřebuje bílkoviny jako základní stavební hmotu pro rozvoj svalstva a potřebuje i něco málo tuků jako zdroj náhradní energie v období strádání a nadměrného vyčerpání. Je pravdou, že v dnešní civilizované, modernizované době, člověk potřebuje zásobního tuku méně než tomu bývalo v dřívějších dobách.

Méně se hýbeme! Ženy mají většinou sedavá zaměstnání, takže výdej energie není tak rapidní jako dříve. Tomu je také nutno přizpůsobit celkově život a s ním i stravování. Přílišná konzumace sladkostí a tučných jídel nám nějaký ten faldík určitě neubere a sedneme-li si přitom ještě k našemu oblíbenému televiznímu seriálu je kilo nahoře zaručeno – jedna radost pohledět. Takže rada zní více se hýbat a jíst ty „ správné potraviny“. Tj. méně tuku..

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Danielle Bird
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz