Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » Sportovní doplňky » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Anastasia D.
Nové články dále
FAST FOOD ano, nebo ne?!
FAST FOOD ano, nebo ne?!
Informace
Napiš nám
Jaké pomůcky na cvičení je vhodné si pořídit do bytu.

Jste zastánkyní cvičení v domácím prostředí? Vyhovuje Vám spíše klid domova, nebo chcete jenom občas cvičit doma v časově náročném dni, kdy prostě čas na posilovnu není? Tak nevěšte hlavu, existuje několik pomůcek, které Vám mohou cvičení doma zpříjemnit, ale hlavně ho pomohou udržet na „profesionální“ úrovni. Záleží pouze na Vás, kolik peněz chcete do svých cvičebních pomůcek investovat. My Vás seznámíme od těch nejlevnějších a postupně budeme přecházet k dražším variantám.

Podložka na cvičení: - měla by patřit mezi základní vybavení každé cvičenky. Jako podložku můžeme použít běžně dostupnou karimatku, kterou v případě, že je příliš dlouhá můžeme rozdělit na dvě menší. Jak v rodinných domkách, tak v panelákovém bytě se určitě vyplatí, protože i když budete cvičit na ručníku nebo na koberci, nelze stoprocentně předejít poraněním těla při sklapovačkách a obdobných cvicích na břišní svalstvo. Nejčastější oděrky vznikají na kůži v oblasti hýždí. Což je velmi nepříjemné.

Guma na cvičení: je rozšířena při výuce aerobiku, ale také doma najde své uplatnění. V prodeji jsou různé tloušťky a délky těchto gum. Využívají se na posilování nohou i rukou. Kdo s nimi umí zacházet sklidí úspěch v podobě pěkně vycvičeného těla. I pouhá guma jako cvičební pomůcka dokáže zázraky. Nevýhodou je její menší odolnost vůči mechanickým vlivům. Cena je relativně nízká a proto se pomůcka stává dostupnou pro každou ženu, která se s ní rozhodne cvičit. Nízká cena jako klad na jedné straně a krátká trvanlivost jako negativní vlastnost na straně druhé.

Jednoruční činky: u tohoto nářadí na cvičení je výhodou, že podle stádia našeho pokroku v cvičení můžeme zvolit činky přímo na míru. Pro začátečníky se doporučují činky 1 až 2 kg. Ty určitě postačí na počáteční zatížení svalstva. Jak se budeme v cvičení zdokonalovat a svalový tonus se bude zlepšovat můžeme dokoupit činky těžší ve váhové výši 3-4 kg. Činky ženy často podceňují a chybně se domnívají , že je to záležitost pouze pro muže. Pěkně vypadající ramena a deltové svaly se pěkně vyjímají u krátkého trička,v plavkách nebo šatech. Nebojte se, že by jste nabrali takové množství svalové hmoty jako muži – ženy k tomu nemají genetické dispozice. To co vidíte na soutěžních prknech kulturistických klání žen, je pouze extrém docílený tvrdou dřinou s velmi vysokou zátěží a cílenými potravinovými doplňky pro zvýšený růst svalové hmoty. Menší činky můžete také upevňovat na kotníky a posilovat tak svalstvo nohou. Záleží pouze na vašem výběru a typu činky. Prodávají se lehčí plněné pískem z umělohmotného materiálu. Kvalitnější pak na procvičování rukou jsou činky kovové.

Rotana: je málo známou cvičební vymožeností. Jedná se o kulatou desku na které se žena točí rotačními pohyby boků. Tím dochází k vytvarování vosího, úzkého pasu. Je to pomůcka zábavná , kterou lze využít kdekoliv a kdykoliv. Výborná je při sledování televize. Pro své malé rozměry je také lehko přenosná. Jedinou její nevýhodou je váhový limit pro užití, obvykle je do 80 kg. Nebo si musíte sehnat stabilnější verzi vyrobenou z kovu, tam by mohl být váhový limit vyšší.

Rotoped: je již dražším cvičebním nástrojem. Investice do něj se ale určitě vyplatí. Narozdíl od kola můžeme šlapat doma v příjemném prostředí. To se stává velikým plusem hlavně v zimních měsících, kdy jízda na kole ve venkovním prostředí je výhradním právem jen pomíjivé menšiny „bláznivých“ nadšenců. Při výběru rotopedu musíme brát zřetel na osobní nároky, které chceme aby stroj splňoval. Existují levnější modely, až po ty úplně nejdražší, které by se daly srovnávat s cenou přepychového kola. Platí rčení, že to nejlevnější nemusí být zároveň nejlepší. Raději bych volila zlatou střední cestu. Cenově bych nešla pod deset tisíc korun. Levnější modely jsou velmi poruchové a jako nežádoucí efekt se za docela krátký čas projeví jejich hlučnost. Ta se může stát při jízdě tak nesnesitelnou, že svůj rotoped záhy odložíte na půdu a je po cvičení. Jestliže to se cvičením myslíte opravdu vážně a pořizujete rotoped sobě jako dospělé ženě, kupujte rotoped magnetický. Nejen že Vás překvapí výhodnými funkcemi, ale také jeho bezhlučnost je velikou výhodou. Hluk Vám pak může způsobovat pouze příjemná hudba, kterou si budete jízdu doma zpestřovat. Levnější varianta rotopedů s brzdným systémem je vhodná jako dárek pro děti, které ještě nemají na jízdu takové nároky a nevyužívají stroj tak často.

Stepper: je málo k vidění, to dokonce i v samotných posilovnách. Přitom je to vynikající stroj na posílení hýžďového svalstva, břišních svalů a spalování přebytečného tuku. Ačkoliv se Vám může zdát cvičení na tomto přístroji lehké nebo dokonce směšné, nenechte se zmást. Po několika minutovém cvičení zjistíte, že to až tak veliká legrace není. Funkce je založena na kopírování pohybu chůze do schodů. Při správném podsazení pánve a držení těla, nejen že procvičujete svaly na zadečku, ale dáváte zabrat také svalům břišním, které se tím formují. Jeho pořizovací cena se pohybuje v o něco vyšších finančních částkách než cena rotopedu.

A pár tipů na závěr. Jako dobrá cvičební pomůcka se může stát i samotná židle na které můžete efektivně procvičovat břišní svaly. Sedíme na sedáku židle, nohy pokrčené ve vzduchu, dlaněmi se držíme okraje židle. Střídavě nohy pokrčujeme k břichu a zase natahujeme. Jako obdobu činek můžeme využít dvě umělohmotné lahve naplněné vodou. 1,5 litrů vody poslouží jako 1,5kg činky. Takové činky pak můžeme využívat i na letní dovolené nebo při pobytu v cizině.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Bethany Carter Howlett
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz