Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Relaxace » Čajovna » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Dina Al-Sabah
Nové články dále
Když se řekne racionální stravování.
Když se řekne racionální stravování.
Informace
Napiš nám
Jaké to je v čajovně ?

Byli jste už někdy v opravdové čajovně nebo si říkáte to není nic pro mě a dále sedíte raději u pultu s barem? To děláte ale chybu! Pití čaje je prospěšné a to je věc známa už věky. Věděli to zejména Číňané a Japonci, kde je tradice čaje stále živá. O zdraví prospěšných účincích čaje nelze rovněž pochybovat. Už báby kořenářky vařily v dávných dobách „ čarovné lektvary“ tehdejší obdoby bylinných čajů k zahánění zlých sil a uzdravování těla. A nyní? Sice už nenaleznete bábu kořenářku, ale např. lidoví léčitelé se znovu k bylinkářské medicíně uchylují a v ní též k vaření čajů.

Bylinkových druhů čaje, existuje velké množství a každý by měl léčit jiné příznaky choroby nebo napomáhat při léčbě již diagnostikované nemoci lékařem. A jste –li zdraví tím lépe, může vám čaj pomoci alespoň zahnat denní chmury, pročistit myšlenky v hlavě nebo jen pozvednout náladu, vyjdete-li si do čajovny s někým vám blízkým, ať už je to partner nebo jen dobrý známý. To hlavní ale co od čaje můžete očekávat je příjemná, někdy hodně zajímavá chuť.

Když vstoupíte do čajovny první co vás zajisté upoutá, protože vás uhodí rovnou do nosu je vůně čajů v dózách. Prostředí čajoven je samozřejmě také zcela specifické. Příjemné většinou ztmavené místnůstky, v jejichž prostoru se line relaxační hudba uklidňujícího charakteru. Osvětlení je přírodní – vonnými svícemi, které ještě podtrhávají celý ten efekt intimní atmosféry. Sezení lze většinou zvolit klasického charakteru na židlích nebo též na polštářkách, což je ale dosti nepohodlné.

A už se k vám žene obsluha, tak by to přeci mělo být. Ale pozor oslovuje Vás nevtíravým způsobem, což je pro čajovny opět typické a zaručeně tento přístup potrvá až do vašeho odchodu. Dostanete čajový lístek, čili nápojový a ihned potom vás obsluhující opouští a nechává o samotě pouze s malým zvonečkem na stolku. Zvonečkem po vybrání nápoje zazvoníte, a tak opět kvapem obsluhu přivoláte.

Má to už několik výhod. Za prvé nejste rušeni a nuceni k rychlému výběru, také zde můžete sedět nad jedinou konvicí čaje hodiny a hodiny téměř do zavírací doby, protože platí se opět přivoláním obsluhy zvonečkem a do té doby vás nikdo neruší dotazy zda si budete něco přát ani jinak netaktním způsobem vám dávat najevo, že když si už nic objednávat nebudete, co vlastně zabíráte místo. Proto sem chodí rádi zejména studenti, kteří si za malý peníz můžou i v zimě v teple posedět a poklábosit s přáteli. Některé čajovny vám nabídnou vedle čajových nápojů nad jejichž množstvím zůstává rozum stát i pochutiny ve formě sušeného ovoce, slaných tyčinek nebo oříšků. Rovněž v některých čajovnách se můžete setkat s možností výběru knih, jež si zde můžete pro ukrácení chvíle číst, další varianta se kterou jsem se v čajovnách setkala je možnost společenských her od mikáda počínaje a člověče nezlob se konče. Čajovny jsou zdobeny do japonského, arabského nebo čínského stylu. Samozřejmě ve znamení zemí, kde čajové keříky v hojnosti rostou a kde je pití čaje už téměř denní tradicí.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Anastasia D.
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz