Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Relaxace » Odpočinek » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Amber Hudson
Nové články dále
Zeleninový salát s tuňákem.
Zeleninový salát s tuňákem.
Informace
Napiš nám
Hudba přináší radost.

Hudba je jeden z prostředků relaxace. Lidé poslouchají hudbu dávných dob. Vůbec nezáleží na druhu hudby, protože každému se líbí něco jiného. Jak se měnil pohled lidí na svět v důsledku vývoje, měnila se také hudba. Když jsme smutní pustíme si hudbu, a když jsme veselí, také si rádi poslechneme něco pěkného. Hudba dokáže zlepšit náladu, potlačit deprese, zmírnit zlost  a dle psychologických, vědeckých pokusů dokonce potlačit agresi.

S příjemnou hudbou nám něco příjemného poskočí v srdci. Lidé se chtějí smát, jásat, jsou více emocionální. Každá hudba něco vyjadřuje. Pomocí hudby lze vyjádřit city, smutek i radost, ale lze také vyjádřit určité poselství, propagovat nebo podpořit dobrou věc. Známí zpěváci se pomocí tohoto postupu zviditelňují.Pomocí hudby reagují na ekonomické změny nebo poukazují na rasistické či sociální problémy, čímž na tuto problematiku poukazují. Právě pomocí hudby vznikají sbírky na pomoc dětem a dalším potřebným lidem. Hudba je velikým kouzelníkem, který může v těch správných rukou pomoci.

Ale ani hudba nemá pouze jednu stranu mince.Stejně jako pro kladnou věc lze hudbu zneužít pro věc špatnou. Záleží pouze na lidské povaze, které se dostane tvorba hudby do rukou.Houseová hudba, stejně jako Techno hudba se velmi často spojuje s problematikou drog. Při bližším zamyšlením nad takovým konstatováním si musíme malinko přiznat, že sama hudba drogy nepropaguje. Spojení této hudby s problematikou drog je dáno sociálním prostředím diskotékových klubů, kde se hraje.

Hudbou lékaři léčí některé poruchy u psychicky nebo mentálně narušených jedinců. I těžce postižení občané vnímají hudbu a dokonce neslyšící " slyší" hudbu jako drobné záchvěvy ve vzduchu. Hudba doprovází radostné i smutné chvilky života. Hraje se na svatbách, plesích, oslavách, ale zároveň také na pohřeb. Hudba jde s námi od kolébky až do posledních chvil života.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 07 /07/ 2003.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Cindy Elsliger
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz