Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Polemika » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Barbara Engelsmann
Nové články dále
Krevety
Krevety
Informace
Napiš nám
Domácí mazlíček.

Otravuje Vás dítě mámo, táto, já chci psa? Odoláváte návalům proseb i toužebným očím potomka? Slyšíte stále častěji sliby typu já se budu lépe učit nebo budu pravidelně uklízet a podobně ? Tak to jste na dobré cestě do blázince nebo podlehnout a koupit prvního pejska, který Vám přijde do cesty. Malý byt v panelákovém domě ještě více ztěžuje výběr nejvhodnějšího mazlíčka rodiny. Vždyť takový pes ve chvíli, kdy si ho přivedete domů, přestává být jen obyčejným psem, ale stává se právoplatným členem rodiny. Se všemi svými vrtochy a pravidly soužití. Co taková kočička? Nebyla by do paneláku přeci jen lepší než pes? Přinejmenším upadá povinnost venčení, které ve chvíli, kdy má syn nebo dcera jít se svým čtyřnohým kamarádem ven , stejně zbude jen na Vás. Chlupy z kočky nejsou také lákavé, navíc v malém bytě.  Z představy soužití s kočkou nebo psem v bytě  2+1 jdou na Vás mdloby.

 

Jak jen vyřešit tu zapeklitou situaci, když  dítě nechce pochopit, že pejsek může být u babičky v rodinném domku, ale ne u Vás v bytě. Udělejte kompromis kupte mu Osmáka Degu a nebudete litovat. Spokojenost na obou stranách zaručena.

 

Zde Vám uvádíme deset důvodů proč pořídit dítěti právě Osmáka Degu:

 

1/ Je malý, takže i v malém bytě nebude překážet. Ale je  zase větší než křeček, což má výhody.v tom, že se sním nebudete rozhodně nudit.

 

2/ Je výtečným společníkem. Má rád neustálou pozornost. Jeho průzkumnická vášeň může někoho dovádět až k šílenství, ale děti si ho zamilují.

 

3/ Nevadí mu neustálé mazlení a šimrání. To přímo zbožňuje a Vaše děti budou také v sedmém nebi.

 

4/Není finančně náročný. Krmivo a podestýlka stojí pár korun měsíčně a ani písek na koupání není dnes nikterak náročná finanční investice.

 

5/Osmák je čistotný – jeho výkaly mají tuhou formu. Lze je dobře uklidit v případě, že ho pustíte do volného prostoru bytu, pozor však na jednu nevýhodu, rád se do všeho zakusuje. Dejte mu kousek mrkve nebo klacíku na okusování, potom nebude jeho náruživost po hlodání tolik žhavá.

 

6/Nekouše ani jinak Vám neublíží. Je to velmi mírumilovné zvířátko. Rád posedí na rameni nebo se nechá chovat v ruce.

 

7/Není náročné na údržbu. Stačí čistit jednou týdně, ale musíte pravidelně vyměňovat vodu a zásobovat krmivem.

 

8/Má rád kovové kolečko ve kterém se točí. To je další důvod jak vykouzlit Váš úsměv na tváři.

 

9/Dožívá se až 9 let života. Váš potomek nebude muset želet, až mu zvířátko umře, protože bude ve věku, kdy se již bude umět se ztrátou vyrovnat.

 

10/ Nebude Vás omezovat při výjezdu na dovolenou. I další členové rodiny nebo příbuzní se mohou o něj postarat. Ale počítejte s tím, že osmák je velmi inteligentní zvíře, takže po Vás bude stejně želet.

 

Tak co ? Zaujal Vás náš článek?

Doufáme, že jsme Vám pomohli vyřešit Vaše dilema při volbě domácího mazlíčka.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 03 /02/ 2004.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Barbara Engelsmann
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz