Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Styl života » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Danielle Bird
Nové články dále
Také si říkáte - už nikdy sladké, ach dortík..
Také si říkáte - už nikdy sladké, ach dortík..
Informace
Napiš nám
Lze se stravovat zdravě, když neumíte vařit?

Dá se žít zdravě z polotovarů? Tak nějak se ptá, každá, začínající hospodyňka ve chvíli, kdy nedělní oběd přistál v koši pro svou nepoživatelnost. Na západě jsou běžně k dostání již hotové polotovary a to ve velmi širokém rozsahu výběru. U nás se postupně tento trend zabydluje. Můžeme si koupit již hotové knedlíky, instantní, nebo zmrazené polévky a další předvařené potraviny.

Většinou je jejich výživná hodnota politování hodná. Přemíra tuků i cukrů není nic dobrého pro zdravě se stravujícího jedince. Nevýhodou je také veliké množství emulgátorů a umělých barviv, které tyto výrobky obsahují.

Jestliže si pečlivě přečtete údaje na výrobku, zjistíte, že doba trvanlivosti je až nezvykle vysoká. To je způsobeno nejen hloubkovým zmrazením výrobku, ale také přidáním množství konzervačních látek, které zabezpečují, aby se potraviny nekazily.

Jak je známo, mnoho tuků a cukrů vede k zvýšení tělesného tuků, tedy laicky řečeno, tloušťce. Emulgátory a umělá barviva, zase mohou u citlivějších jedinců vyvolat alergické reakce. Z toho můžeme vyvodit, že polotovary ve formě, kterou nám nabízí obchody a supermarkety nejsou nikterak zdravou variantou výživy.

Jako schůdné, jde považovat různé omáčky- typu Uncle Ben´s nebo jiné, založené většinou na obsahu zeleniny a kečupu. Některé typy jsou téměř bez tuku, proto by se daly označit jako vhodné. Konzervačním látkám a emulgátorům se v nich však nevyhnete.

V rodinách je poslední dobou velmi oblíbené připravovat již koupenou pizzu – je to rychlá varianta večeře nebo oběda, kterou přivítají nejen děti.

Na trhu je široký výběr hluboko zmrazených pizz. Liší se nejen vzhledem, složením, ale také cenou. Nejlepší je sledovat obsah složek- tuků, sacharidů, a poté volit tu nejméně tučnou.

Pizza sama o sobě je přínosným jídlem pro vysoký obsah sacharidů. Varianta s tuňákem může být i dobrým zdrojem bílkovin, ale to platí u pizz, které si uděláme doma, nebo přímo objednáme v restauraci.

Ve větších městech jsou pizzerie, kde Vám pizzu kuchař udělá přímo před Vašimi zraky. Výhodou je, že můžete kontrolovat, které všechny produkty Vaše pizza obsahuje. Hluboko zmrazené pizzy jsou spíše takovou náhražkou, když už není zbytí.

Vědci se ohánějí tvrzením, že čerstvé potraviny rychle podléhají zkáze. Snaží se tak obhájit své přesvědčení, že konzervované potraviny jsou vlastně pro lidstvo přínosem. Musíme připustit, že je na tomto tvrzení něco pravdivého..

Čerstvé jablko, je ale kvalitnější než např. jablkové džusy a to i 100 %. Do džusů je přidáváno mnoho zbytečného cukru, 100% jsou většinou neobohacené dalším cukrem, což je výhodou, stejně tak i do kompotů a džemů se přidává také cukru. Trvanlivost je opravdu vyšší, ale množství vitamínů nízké. Džus je navíc ředěn vodou i ten 100% a přislazován..

Každý spotřebitel by měl volit dle svého rozumu. Pizzu si můžeme udělat doma sami . Výhodu je vlastní zdobení, které se Vám jistě bude líbit. Zvolte pro své tělo zdraví. Zdraví znamená čerstvé, kvalitní potraviny.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Bethany Carter Howlett
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz