Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Polemika » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Bethany Carter Howlett
Nové články dále
Cukry / sacharidy, karbohydráty.
Cukry / sacharidy, karbohydráty.
Informace
Napiš nám
Dobré zaměstnání.

Sehnat v dnešní době dobré zaměstnání není vůbec snadná věc. V mnohých případech nepomáhá ani praxe a vysokoškolské vzdělání. Poté se stává, že člověk, který na určitou profesi studoval léta na vysoké škole musí pracovat ve zcela odlišném oboru, který s vystudovaným zaměřením nemá nic společného.

 

O investici do vzdělání a rozšiřování znalostí snad nikdo nepochybuje. Rodiče se svým dětem snaží zajistit co nejlepší vzdělání na co nejprestižnějších školách. U dětí zbohatlíků se rozšířilo vzdělávání v zahraničí na vyhlášených univerzitách v Anglii a v Americe. Každý uchazeč o zaměstnání by měl umět komunikovat alespoň v jednom světovém jazyce. Znalost více jazyků je jenom přínosem. Také kvalitní ovládání počítače je pro zaměstnavatele zcela samozřejmostí.

 

Málokdo však tuší, že při vstupním pohovoru záleží nejen na znalostech,praxi a zkušenostech, ale také na vystupování, které je spojeno s prvním dojmem, který uchazeč na potencionálního zaměstnavatele udělá. Slušné jednání, stejně jako plynulost vedeného rozhovoru je dalším plusem při cestě za získáním kvalitního zaměstnání. Uchazeč by měl být uvědomělý, ve svých odpovědích pohotový a především by měl být přesvědčen o svém názoru, který na určitou otázku předkládá. Jen tak může svůj názor obhájit pádnými argumenty.

 

Zájemce o zaměstnání by měl zapůsobit také svým zevnějškem. Žena nemusí vypadat jako modelka, aby získala místo sekretářky nebo úřednice v bance. Důležitá je střídmost a upravenost. Šedá myška, však také neuspěje. Podtrhnout své přednosti a potlačit nedostatky lze za pomoci vhodně zvoleného ošacení. Lze tak potlačit přílišnou hubenost, ale také opticky zeštíhlit kypřejší tvary. Z kvalitními doplňky lze přímo kouzlit a celkový kladný dojem podtrhnout. Stačí sladit kabelku a použít vhodné šperky nebo bižutérii.

 

To čemu se říká péče o tělo je ženám blízce známé. I péče o tělo může znamenat větší šanci na získání zaměstnání. Nemáme nyní na mysli, že by se člověk měl mýt, čistit si zuby. Základy hygieny jsou v dnešní době samozřejmostí. Pokud porovnáte úspěšného manažera nebo manažerku s lidmi, kteří nemají tak prestižní zaměstnání, při bližším ohledání zjistíte rozdíl na první pohled. Ten rozdíl je v celkové vizáži a vzhledovém dojmu.

 

K dokonalému pěstění patří péče o nehty na rukou, vhodná volba parfému, úprava obličeje u kosmetičky, úprava vlasů. Tyto služby hojně využívají právě úspěšní lidé. Možná si řeknete, co by nevyužívali, když jim zaměstnavatel platí tak vysoké mzdy, pak si mohou všechno toto dovolit. Ale to není jednoznačně pravda. Mnohé z toho lze pořídit i za menší peníz. Je pravda , že známí a úspěšní lidé do svého vzhledu více investují. Na druhou stranu by si určitě mohli koupit i něco jiného, utratit peníze za hmotný i nehmotný majetek. Ve věcech se panečku dají utratit pěkně vysoké finance.

 

Jenže udržet si pěkné zaměstnání je stejně těžké jako ho získat. Dnes je kladen důraz na vylepšování, nároky stále rostou, proto tolik lidí investuje vydělané peníze do dalšího vzdělávání a vylepšování svého zevnějšku. Vědí, že je to investice výhodná, která se jim zpětně vrátí.

 

V posledních pár letech si na své přišel také stomatologický průmysl. Výdělky dentistům přímo kvetou. Daří se jim skvěle. A důvod? Lidé začali více pečovat o své zdraví. Především zjistili, že vzhled jejich úsměvu je velmi důležitý. Začali tedy více pečovat o svůj chrup a jsou ochotni obětovat více peněz, aby jejich zuby byli dokonale zdravé a bílé. Amalgánové plomby již nejsou v módě, nyní frčí plomby bílé. Bělení zubu je také stále častěji žádaným úkonem.

 

V zaměstnání uspěje jen ten, který drží krok s dobou. Na nějakou tu korunu navíc se již nehledí. Naše rada zní, pokud se chcete ucházet o zajímavě oceněnou práci, prodejte při vstupním pohovoru nejen své znalosti, ale také výsledky  své péče o tělo.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 16 /02/ 2004.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Brenda Kelly
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz