Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Polemika » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Danielle Bird
Nové články dále
Láska na celý život skutečnost nebo jen fikce?
Láska na celý život skutečnost nebo jen fikce?
Informace
Napiš nám
Dali jste si do Nového roku nějaké předsevzetí?

Rok se přehoupl jako nic a máme tu Další. Co nás v něm čeká a co nás nemine? Mnoho filozofů, osobností z veřejného a politického života si rok co rok klade právě tuto otázku a snaží se jí co nejpravděpodobněji zodpovědět. Koncem každého roku se pak můžeme přesvědčit zda se naše odhady a představy o končícím roku jež jsme na jeho počátku vyřkli splnili. Jak něco začíná a jiné končí snažíme se, aby to co právě začíná bylo lepší, abychom byli lepšími a hlavně náš způsob života byl lepší než dnes. A tak si klademe různá předsevzetí a cíle, které chceme v novém nadcházejícím roce vyplnit.

Budeme hubnout, zdravě se stravovat. Začneme cvičit. Přestaneme kouřit. To jsou snad ta nejčastější předsevzetí, která si lidé s oblibou dávají. A tak si na to připijeme lahvinkou šampaňského, přecpeme se poslední den v roce všeho možného, vždyť přece od nového roku držíme dietu a všechny ty dobroty už v „životě neuvidíme „, poslední cigaretka by nebyla taky na škodu, a tak přeci nezůstaneme u poslední. Protože od zítřka budeme pravidelně cvičit dneska se raději z postele ani nehneme a budeme pěkně lenošit.

Jen se ráno probudíme po pěkné opičce, s bolavým žaludkem přeplácaným od všech těch nesmyslů co jsme předešlý den zkonzumovali s rčením ať se tedy pomějeme jsou rázem všechna naše předsevzetí v trapu. Ráno začneme pěkně tučným sladkým pečivem, cvičit můžeme také až zítra a večer zakončíme cigaretkou na kterou jsme se celý den tak potutelně dívali. Přeci za to nemůžeme, když si naše známá zapálila nemůžeme zůstat pozadu. A tak to chodí rok co rok. Že je vám to jaksi povědomé?

Nemá sebemenší význam dávat si předsevzetí, která nejsme schopni splnit. Už předem přeci tušíme ,že nevydržíme držet dietu a závislost na cigaretě nelze odstranit ze dne na den. Obdobně je to i s pohybem, kdo necvičil již roky, nemůže do cvičení skočit rovnou po hlavě.

Když předsevzetí tohoto typu, pak ale s chladnou hlavou, pěkně postupně. Začneme třeba polovičními porcemi a přejděme postupně na zdravou racionální stravu. Snížíme množství vykouřených cigaret a třeba za ten dlouhý rok zjistíme na jeho konci, že jsme s tím dokázali skončit úplně. Celý rok je přeci dlouhý, není kam spěchat. Zítra si sbalte cvičební potřeby a běžte s kamarádkou na půlhodinku do posilovny, vyhraňte si každé úterý na tuto aktivitu a brzy určitě zjistíte, že vám půlhodinka nestačí, organismus se sám přizpůsobí a odmění vás sladkou odměnou vítězství..

Nebo se prostě na všechno vykašlete, nedávejte si žádná taková předsevzetí. Slibte si jenom sami sobě, že se v tom Novém roce budete mít víc rádi, budete k sobě méně tvrdí a kritičtí, ale hlavně budete mít rádi své blízké a známe. Snažte se raději odstranit své špatné vlastnosti, přestaňte závidět, smiřte se s tím komu už léta nemůžete odpustit křivdu a věřte, že to bude to nejlepší předsevzetí, které si může do Nového roku dát. A já vám držím palce, aby až další rok bude u konce a vy se budete zpátky ohlížet za svým životem, bylo zjištění jen plné úsměvu a spokojenosti se sebou samou.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Cindy Elsliger
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz