Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Polemika » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Anastasia D.
Nové články dále
Jak cvičit - aneb, jdu poprvé do fitka.
Jak cvičit - aneb, jdu poprvé do fitka.
Informace
Napiš nám
Dali jste si do Nového roku nějaké předsevzetí?

Rok se přehoupl jako nic a máme tu Další. Co nás v něm čeká a co nás nemine? Mnoho filozofů, osobností z veřejného a politického života si rok co rok klade právě tuto otázku a snaží se jí co nejpravděpodobněji zodpovědět. Koncem každého roku se pak můžeme přesvědčit zda se naše odhady a představy o končícím roku jež jsme na jeho počátku vyřkli splnili. Jak něco začíná a jiné končí snažíme se, aby to co právě začíná bylo lepší, abychom byli lepšími a hlavně náš způsob života byl lepší než dnes. A tak si klademe různá předsevzetí a cíle, které chceme v novém nadcházejícím roce vyplnit.

Budeme hubnout, zdravě se stravovat. Začneme cvičit. Přestaneme kouřit. To jsou snad ta nejčastější předsevzetí, která si lidé s oblibou dávají. A tak si na to připijeme lahvinkou šampaňského, přecpeme se poslední den v roce všeho možného, vždyť přece od nového roku držíme dietu a všechny ty dobroty už v „životě neuvidíme „, poslední cigaretka by nebyla taky na škodu, a tak přeci nezůstaneme u poslední. Protože od zítřka budeme pravidelně cvičit dneska se raději z postele ani nehneme a budeme pěkně lenošit.

Jen se ráno probudíme po pěkné opičce, s bolavým žaludkem přeplácaným od všech těch nesmyslů co jsme předešlý den zkonzumovali s rčením ať se tedy pomějeme jsou rázem všechna naše předsevzetí v trapu. Ráno začneme pěkně tučným sladkým pečivem, cvičit můžeme také až zítra a večer zakončíme cigaretkou na kterou jsme se celý den tak potutelně dívali. Přeci za to nemůžeme, když si naše známá zapálila nemůžeme zůstat pozadu. A tak to chodí rok co rok. Že je vám to jaksi povědomé?

Nemá sebemenší význam dávat si předsevzetí, která nejsme schopni splnit. Už předem přeci tušíme ,že nevydržíme držet dietu a závislost na cigaretě nelze odstranit ze dne na den. Obdobně je to i s pohybem, kdo necvičil již roky, nemůže do cvičení skočit rovnou po hlavě.

Když předsevzetí tohoto typu, pak ale s chladnou hlavou, pěkně postupně. Začneme třeba polovičními porcemi a přejděme postupně na zdravou racionální stravu. Snížíme množství vykouřených cigaret a třeba za ten dlouhý rok zjistíme na jeho konci, že jsme s tím dokázali skončit úplně. Celý rok je přeci dlouhý, není kam spěchat. Zítra si sbalte cvičební potřeby a běžte s kamarádkou na půlhodinku do posilovny, vyhraňte si každé úterý na tuto aktivitu a brzy určitě zjistíte, že vám půlhodinka nestačí, organismus se sám přizpůsobí a odmění vás sladkou odměnou vítězství..

Nebo se prostě na všechno vykašlete, nedávejte si žádná taková předsevzetí. Slibte si jenom sami sobě, že se v tom Novém roce budete mít víc rádi, budete k sobě méně tvrdí a kritičtí, ale hlavně budete mít rádi své blízké a známe. Snažte se raději odstranit své špatné vlastnosti, přestaňte závidět, smiřte se s tím komu už léta nemůžete odpustit křivdu a věřte, že to bude to nejlepší předsevzetí, které si může do Nového roku dát. A já vám držím palce, aby až další rok bude u konce a vy se budete zpátky ohlížet za svým životem, bylo zjištění jen plné úsměvu a spokojenosti se sebou samou.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Danielle Bird
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz