Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Styl života » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Cindy Elsliger
Nové články dále
Štíhlost a vyhublost.
Štíhlost a vyhublost.
Informace
Napiš nám
Tuky.

Omezíte-li dlouhodobě tuky na minimum riskujete poškození svého zdraví. Tuk v omezené míře, rozhodně potřebujeme. Navíc jste-li žena můžete si dokonce koledovat i o ztrátu menstruace a sní i ztrátu plodnosti. Takže se nikdy nesnažte tuky úplně vyřadit ze svého jídelníčku. Existují totiž dva druhy tuků ty dobré / ze kterých vzniká i dobrý cholesterol /. Ty pomáhají našemu srdci a na druhé straně jsou ty špatné /které způsobují zvýšený tzv. špatného cholesterolu / a zbytečně naše srdíčko přetěžují. Abychom byli zdravý budeme samozřejmě konzumovat především tuky dobré..

Mezi ně patří olivový olej, sojový olej. To jsou nejvhodnější druhy olejů pro přípravu jídel. Olivový olej je doporučován nejvíce za studena do salátu . Já osobně ho využívám i k vaření ryb a dalších pokrmů v teplé kuchyni. Omezit bychom měli příjem másla, smetany, margarínů a dalších zjevných tuků. Samozřejmostí je omezení sladkostí, kde se v podobě krémů a různých dortových náplní rády tuky schovávají .. Je také vhodné razantně omezit příjem smažených jídel. Nejvhodnější forma úpravy je dušení, vaření, grilování. Po té následuje pečení a smažený je na posledním stupínku-spíše jako nutné zlo. Někdo si myslí, že když si dá k obědu místo masa smažený sýr, že na svou racionální stravu vyzrál, protože sýr je na rozdíl od masa méně tučný. Není tomu pravda, hovězí, přírodně upravené má jistě menší množství tuku než obalený hermelín nebo eidam, že kterého tuk přímo sálá.

Pokud přeci jen nemůžete odolat této formě úpravy stravy, zkuste alespoň používat vhodnější typy olejů, smažit jídla vždy v čerstvém oleji a ne v již několikrát použitém, jak je tomu často bohužel obvyklé ve stravovacích veřejných zařízeních a přebytečný tuk si nechte z potravy odkapat na ubrousek. Vhodná forma tuků je ve všech rybách. Jsou ryby tučné a méně tučné. Ale tučné ryby mají ten správný tuk, takže, když si je sem tam dopřejete neuděláte špatně. Všeobecně platí, že bychom se neměli nikdy ničím přecpávat – ať je to sebezdravější. Mezi tučné ryby patří, např. uzená makrela, mezi ty nejméně tučné, pak aljašská treska. Ta se prodává buď v jednotlivých plátkách nebo ve formě filé. POZOR obalovaná ryba už není takovým přínosem, protože obsahuje nadměrné množství oleje! Mezi tzv. dobré tuky pak patří různé varianty ořechů, pozor na ořechy pražené, jako jsou buráky a pistácie, ty se nedoporučují pro přílišné množství tuků a semínek. Doporučit lze mandle, lískové ořechy, slunečnicová a dýňová semena. Sem tam na chuť i para ořechy-ty však mají už výrazně vyšší podíl tuků.

Snažte se vybírat si takové formy tuků, které budou vašemu tělu prospěšné, se kterými nebudete válčit!

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Dawn Butterfield
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz