Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Relaxace » Čajovna » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Bettina Burghart
Nové články dále
Mladší nebo raději starší?
Mladší nebo raději starší?
Informace
Napiš nám
Druhy čaje

Čaje můžeme dělit do čtyřech skupin, na čaje zelené, červené, černé a tzv. čaje nečaje o těch si povíme v dalším článku.

Čaje zelené jsou tvořeny základním čajem, již v minulé kapitole zmíněným green powder jenž je čajem nefermetovaným od něho se odvíjí další varianty přidáním rýže tzv. rýžové čaje, mimochodem velmi zajímavé neobvyklé chuti, ochucením broskví, citronem a dalšími druhy ovoce pak vzniká zelený čaj ovocný, který je zajímavý zejména svou aromatizující vůní po patřičném ovoci. Vhodné jsou tyto čaje jako čaje pročišťovací, pro vysoký obsah ténu je také čaj dobrý jako mírně povzbuzující prostředek, který může nahradit pití kávy. Z vlastní zkušenosti doporučuji pití různých druhů zelených čajů ráno jako první nápoj dne. Pročistí vám trávící ústrojí a navíc pomůže navodit příjemný začátek dne. Není naopak vhodné pít tento čaj před spaním. Riskujete tak probdělou noc! Konzumovat ho lze jak ve studené podobě při letním žáru tak v podobě teplé.

Červené čaje jsou vhodné téměř ve kteroukoliv denní dobu. Jsou osvěžujícím prostředkem k zahnání žízně. Mezi tyto čaje lze řadit veškeré čaje ovocné. V čajovnách lze doporučit např. tzv. Indiánské léto, což je čaj skládající se výhradně z ovocných a bylinných složek. Doporučit lze i čaj Pu-erh, který je zajímavý svou nevtíravou a přesto lahodnou chutí. V čajovnách jsou mu často přisuzovány afrodiziakové účinky. Nu, vyzkoušejte! Tyto čaje se pijí výhradně teplé.

Černé čaje jsou oblíbené zejména v Anglii jako čaje o páté. Mají výrazné povzbuzující účinky. Lze sem zařadit Indické, Anglické a Čínské čaje. Jsou charakteristické svou výrazně nahořklou chutí a silně stimulujícími účinky, které lze přirovnat ke kávě. Mnoho lidí je zvyklých si tyto druhy čajů sladit nebo přidat vymačkaný citron. Poznáte je zejména podle jejich nepřehlédnutelně tmavé barvy, vyznačují se vysokou koncentrací. Nedoporučuji lidem se špatnou funkcí ledvin, ve větší časté konzumaci může způsobit vznik ledvinových kamenů. Výrazně také dehydruje obdobně jako káva, čímž se stává močopudným. Je vhodné při větší konzumaci doplňovat poté větší množství tekutin ve formě minerálních nebo stolních vod. Doporučuji pít v teplém stavu.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Brenda Kelly
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz