Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Relaxace » Odpočinek » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Dawn Butterfield
Nové články dále
Život bez mobilu ?
Život bez mobilu ?
Informace
Napiš nám
Je sen realita, nebo jen hra našeho podvědomí ?

Ráno se vzbudíte a sen, který se Vám v noci zdál Vám nedá pokoj. Stále Vás nutí přemýšlet, zda přeci jen v jeho smyslu není nějaká nám neznámá hloubka významu. Sen je věcí, která není ještě vědecky zcela probádána. Může nás sen vracet do našich minulých životů? Snaží se nám sen naznačit nějakou cestu nebo upozornit na náš osobní problém, který se snažíme nevědomě ignorovat? Nebo je to jen změť útržků toho všeho co jsme během života zažili?

Tuto a mnoho jiných otázek si lidé stále kladou a nedokážou si na ně zcela jednoznačně odpovědět? Pojďme se pozastavit nad nějakými pozoruhodnými jevy, které nám sen může přichystat. Někdo řeší své sny pouhým vyložením v řadě snářů, které jsou na českém trhu dostupné jiní se s tímto vysvětlením nespokojí a přemýšlí dál..

Ve snu se nám mohou zjevovat známé osoby, ale je zde možno se setkat i s lidmi, u kterých se domníváme, že jsme je nikdy neviděli. Další pozoruhodností je stav podvědomí, který nám dovoluje sledovat sami sebe jakoby mimo tělo. Vidíte vlastně sami sebe- vše co děláte jakoby jste se sledovala v biografu. Je tento stav snad podobný stavu, který lidé popisují jako zkušenost s klinickou smrtí? Tito lidé popisují stav své mysli /možno nazývat duší/ jako neovládaní tělem. Takže nic necítíme. Emoce ve formě bolesti, radosti nebo emočních projevů jsou nám cizí. Pouze jakoby sledujeme své vlastní tělo, které je pro nás jen tělesnou schránkou.

Dalším neobvyklým aspektem snu, je možnost vtělit se do těla muže- cítit se tedy jako muž, ale také se jako muž chovat. Sen pokud ho umíte využít a ovládat se vám může stát odpočinkem a dobrodružstvím zároveň. To, že ve snu můžeme prožívat lásku, můžeme prožívat dobrodružství, ale také děs.

Psychologové se domnívají, že sen je činnost našeho podvědomí, kdy mozek se během odpočinku, kdy tělo nabírá síly pro další den chová jinak a odvádí jinou činnost než ve stavu bělém. Ale pozor je pravdou, že tělo v uvozovkách „ nikdy nespí“ aktivita mozku a srdce je stálá. Srdce musí bít, mozek musí pracovat a my musíme dýchat- protože jinak bychom vlastně zemřeli. Už po staletí hledá člověk odpověď na své sny. Ptá se zda sen ovlivňuje naše životy, zda sen může být malým náznakem, jak řešit životní situace nebo nám naznačovat věci, které si jako-by navenek nechceme připustit. Lze, aby sny naznačovali jak se rozhodnout v důležitých životných situacích? Vědci se domnívají, že sen je útržkem /někdy dosti/ jednotlivých emocí a prožitků, které jsme zažili během našeho života.

Zdá se Vám občas, že jste ve snu osobou opačného pohlaví- mužem a snažíte se za každou cenu dostat nějakou ženu do postele. Ne, nebojte se nemusí to nutně znamenat, že v srdci duše toužíte být mužem. Může to být možná náznak toho, že jste přesvědčena o předsudku, že muži Vás chtějí jen pro Vaše tělo a jsou tedy pouze pudovými zvířaty, a nebo to může být názor Vaší matky, která Vás tím nepřímo ovlivňuje, aniž by jste si to v běžném životě uvědomovala.

Takže nemějte ze snů strach, to že se Vám může stát, že ve snu se budete chovat jako lesba- ještě neznamená, že jí opravdu jste nebo toužíte zkusit sex s ženou. Může to být jenom záblesk Vašeho podvědomí, který se v tuto chvíli právě vybaví lesbickou pornografii, kterou jste kdysi ze zvědavosti Vašeho partnera zhlédla..

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Anastasia D.
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz