Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » O sportu i cvičení » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Barbara Engelsmann
Nové články dále
BIO-Ekologicky nezávadné potraviny.
BIO-Ekologicky nezávadné potraviny.
Informace
Napiš nám
Cvičit při menstruaci, ano či ne?

Mnoho žen se v průběhu měsíce nevyhne tzv. svým dnům. Některá žena si je protrpí a jiná o nich téměř ani „ neví“ . Častým problémem před samotnou menstruací je zvýšená chuť k jídlu, a to z důvodu změny hormonální hladiny v těle. Výjimkou není ani zvýšený výskyt migrény, čili úporné bolesti hlavy v závislosti na menstruačním cyklu. Jak trávit tyto dny z hlediska pohybových aktivit, záleží na každé ženě individuelně. Reklama nám v hojné míře nabízí nepřeberné množství menstruačních potřeb s výstižným sloganem slovním i vizuálním, že o svých dnech nebudeme ani vědět a můžeme se věnovat jakékoliv sportovní aktivitě.

Je, ale pravda, že nás menstruace nikterak neomezuje? Je vhodné zajít si zacvičit do posilovny. Není nebezpečné jít si zaplavat? A co aerobik?

Cvičení v období těsně před menstruací, může být dokonce tlumícím efektem problémů, které nás při menstruaci obtěžují. Bolest hlavy, nepříjemné zadržování tekutin, nervozita a další nepříjemné příznaky blížící se menstruace lze utlumit právě sportovní aktivitou.

Ženy a dívky, které nemají žádné problémy ani v průběhu menstruace samotné, se mohou věnovat libovolně sportovním činnostem. Mělo by se však ke skutečnosti změny v organismu přihlédnout a tělo by nemělo být přetěžováno vysokou intenzitou tréninku.

Když se nebudete dobře cítit, nevadí. Můžete všechno dohnat později. Tím, že vynecháte jeden týden tréninku se Vám svaly nepřemění v nevzhledné špíčky. Naopak dopřejete tělu tolik potřebnou regeneraci ve formě odpočinku. Můžete relaxovat a dělat věci na které nemáte jindy čas.

Zvláštní opatrnosti v období menstruace je potřeba dbát při koupání v bazénu. I když použijete tampon může se Vám stát, že se nevyhnete infekci. Tělo je v této době oslabenější a rychleji podléhá veškerým virům. Mnoho záleží na Vašich zvyklostech. Když někdo plave při menstruaci již léta, nejspíše není náchylný a nevadí mu to. Jak by to také dělaly profesionální plavkyně. Ale neplatí to opravdu o všech ženách.

Neměl by být žádný problém tyto věci odhadnout, protože jistě každá žena své tělo dobře zná.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Brenda Kelly
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz