Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » O sportu i cvičení » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Bethany Carter Howlett
Nové články dále
Jak vybrat tu správnou posilovnu.
Jak vybrat tu správnou posilovnu.
Informace
Napiš nám
Cvičit při menstruaci, ano či ne?

Mnoho žen se v průběhu měsíce nevyhne tzv. svým dnům. Některá žena si je protrpí a jiná o nich téměř ani „ neví“ . Častým problémem před samotnou menstruací je zvýšená chuť k jídlu, a to z důvodu změny hormonální hladiny v těle. Výjimkou není ani zvýšený výskyt migrény, čili úporné bolesti hlavy v závislosti na menstruačním cyklu. Jak trávit tyto dny z hlediska pohybových aktivit, záleží na každé ženě individuelně. Reklama nám v hojné míře nabízí nepřeberné množství menstruačních potřeb s výstižným sloganem slovním i vizuálním, že o svých dnech nebudeme ani vědět a můžeme se věnovat jakékoliv sportovní aktivitě.

Je, ale pravda, že nás menstruace nikterak neomezuje? Je vhodné zajít si zacvičit do posilovny. Není nebezpečné jít si zaplavat? A co aerobik?

Cvičení v období těsně před menstruací, může být dokonce tlumícím efektem problémů, které nás při menstruaci obtěžují. Bolest hlavy, nepříjemné zadržování tekutin, nervozita a další nepříjemné příznaky blížící se menstruace lze utlumit právě sportovní aktivitou.

Ženy a dívky, které nemají žádné problémy ani v průběhu menstruace samotné, se mohou věnovat libovolně sportovním činnostem. Mělo by se však ke skutečnosti změny v organismu přihlédnout a tělo by nemělo být přetěžováno vysokou intenzitou tréninku.

Když se nebudete dobře cítit, nevadí. Můžete všechno dohnat později. Tím, že vynecháte jeden týden tréninku se Vám svaly nepřemění v nevzhledné špíčky. Naopak dopřejete tělu tolik potřebnou regeneraci ve formě odpočinku. Můžete relaxovat a dělat věci na které nemáte jindy čas.

Zvláštní opatrnosti v období menstruace je potřeba dbát při koupání v bazénu. I když použijete tampon může se Vám stát, že se nevyhnete infekci. Tělo je v této době oslabenější a rychleji podléhá veškerým virům. Mnoho záleží na Vašich zvyklostech. Když někdo plave při menstruaci již léta, nejspíše není náchylný a nevadí mu to. Jak by to také dělaly profesionální plavkyně. Ale neplatí to opravdu o všech ženách.

Neměl by být žádný problém tyto věci odhadnout, protože jistě každá žena své tělo dobře zná.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Amber Hudson
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz