Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » O sportu i cvičení » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Anastasia D.
Nové články dále
Co muže naladí na sex?
Co muže naladí na sex?
Informace
Napiš nám
Cvičení místo čokolády.

Obdobné reakce jako cvičení u nás může přivodit i pojídání oblíbených cukrovinek např. čokolády. Ta také vyvolá stavy podobné slastnému omámení, avšak představa, že v jejich důsledku se nám břicho promění v nevzhlednou pneumatiku, už určitě tak lákavá není. Kdo pravidelně cvičí zvyšuje poměr své svalové hmoty a naopak snižuje poměr tuku v těle. To je veliká výhoda. Kdo by nechtěl vyměnit tuk raději za svaly. Svaly jsou výsledkem zpevňování celé postavy. Zpočátku Vás může vyděsit skutečnost, že neubíráte na váze nebo naopak ještě něco málo přiberete. Nelekejte se, svaly nejsou přeci vzduch- musí něco vážit.

Některé modelky se až neuvěřitelně bojí, že přiberou nějaké to kilo. Svaly jsou pro ně tedy postrachem. Vidět tak na zahraničních molech můžeme zejména jejich vychrtlá těla. Pohled opravdu nevábný. Nejen, že se tak vystavují velkému zdravotnímu riziku poškození organismu, ale navíc mají většinou velmi vysoké procento tuku. To je téměř neuvěřitelné, že? Ale uvědomme si jednu věc, že tuk není žádoucí, ani pro pěkné tělo ani pro naše zdraví. Kde by však vzaly svaly – těch se přeci bojí.

Vy se jich, ale rozhodně nebojte. Vězte, že ručička na váze není jediným a především tím nejsprávnějším ukazatelem stavu vaší postavy. Rozhodující je, že uberete ve svých tělesných proporcích. Zploští se vám bříško, zmenší objem stehen, zpevní zadeček a především si můžete vycvičit postavu Vašich snů, kdy budete mít velmi ladné, sexy ženské křivky. Je přeci pěkné mít štíhlý pas a vyrýsované bříško. To a mnoho dalšího můžete dokázat jenom vy sami – svou pílí a pevnou vůlí. My se Vám budeme snažit být nápomocni v „naší posilovně“ – virtuálně právě zde můžete získat důležité rady a praxe – ta na vás čeká právě ve Vašem městě, kde jste si vyhlédli tu svou posilovnu- skutečnou.

Výhoda svalů spočívá v urychlení tělesného metabolismu. Pozor, to platí i v klidu, kdy vůbec necvičíme ani nevykonáváme žádnou namáhavou činnost. Svaly tím, že se vyvíjí a ve dnech odpočinku se regenerují potřebují pro „svůj život“ energii, kterou si odebírají ve formě potravy, dochází tak k většímu spotřebovávání živin než u lidí pasivně žijících.

Posilováním si vypracujeme pevnou, pružnou postavu. Tím můžeme zdolávat další nepříjemnosti jako je celulitida nebo řídnutí kostí /osteoporoza/. Cvičením, kdy zatěžujeme celý kosterní aparát , dochází zároveň k tvrdnutí kostí- ty se pak stávají odolnější proti lámavosti. Důležitou roli samozřejmě hraje také vápník. Věřím, že dnes už ženy, dostatečně poučeny, konzumují hodně mléčných produktů, takže jejich nedostatkem netrpí.

Aerobním cvičením /jízda na kole, běh, stepper, rotoped/ dáváme zelenou také svému srdci a plicím. Plíce se nám při zátěži, kdy se nám nedostává tolik kyslíku jako v klidovém stavu rozšiřují a zvyšují svou kapacitu. Srdci je aerobní aktivita také prospěšná. Dá se říci, že je prevencí proti vzniku infarktu myokardu.

Lidé, kteří mají už svůj cvičební rituál. Jsou zvyklí cvičit pravidelně se nemusí obávat ani cukrovky. Ta vzniká zejména v důsledku otylosti a konzumací přemíry jednoduchých cukrů. Mlsání souvisí také s onou obezitou.

Takže naše rada zní: Cvičte, každý den alespoň čtvrt hodinky. I krátký čas, který strávíte cvičením je pro Váš organismus rozhodně prospěšnější než nic. Pravda efekt nebude tak veliký jako u jedinců, kteří trénují hodinku a půl např. třikrát týdně v posilovně, ale k zahození to také není.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Bettina Burghart
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz