Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » O sportu i cvičení » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Dina Al-Sabah
Nové články dále
Maso ano, nebo ne?
Maso ano, nebo ne?
Informace
Napiš nám
Cvičení – když chřipka přichází..

Chřipka Vám právě poklepává na dveře, ale vy to ignorujete. Práce je důležitá a Vaše sportovní aktivita také. Jsem přeci sportovec tělem i duší, prohlásíte a mažete si to rychle na kolo nebo do fitka. Ono se to přeci nějak sklepe. Ale to nemusí být vždy pravda. Častým přecházením, pro nás téměř banálního onemocnění si můžeme způsobit dalekosáhlé komplikace než si dokážeme vůbec představit.

Představte si, jak to v takové chvíli probíhá ve vašem organismu. Imunitní systém se snaží pracovat na plné obrátky, protilátky poletují ve snaze odpudit nepřítele, ale vy místo toho, aby jste jim dopomohli nějakou podporou v podobě teplého čaje s citronem, dostatkem vitamínů a klidu na lůžku si to vesele frčíte do lesa na bicyklu.

Pro jednou Vám to možná projde, ale začas se Vám to vrátí i s úroky. Organismus prostě řekne ne a Vám se potáhne zápal plic ne týden jako chřipková infekce, ale měsíc i déle. O štěstí můžeme hovořit tehdy pokavaď se na to tělo nestane náchylné a nebude vás zánětem horních cest dýchacích obšťastňovat až nepěkně často.

Jak se tedy tomuto vyhnout? Nejlepší je na pár dnů prostě vysadit. Svět se kvůli tomu přeci nezboří. Vaše zdraví je přednější než jedna vyjížďka na kole. Čím dříve tak učiníte tím lépe můžete dopomoci svému organismu efektivněji se bránit právě vniknutému nepříteli. Za dva dny můžete být zase fit a nějaká ta menší vyjížďka už pro Vás nemusí být tak velikým rizikem.

Přeci, ale malá rada pro ty z Vás, kteří nemůžete bez cvičení vydržet ani den. Ve dnech, kdy se nebudete cítit zrovna ve své kůži, zkuste jen mírnější cviky např. posilovacího charakteru doma na podložce nebo lehké protahování. Je to daleko lepší než-li se vrhnout na aerobní aktivitu, která by byla natolik velkou zátěží pro Váš narušený organismus, že by také v tomto důsledku mohl rychle podlehnout právě na Vás dosedající infekční chorobě.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Cindy Elsliger
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz