Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » O sportu i cvičení » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Cindy Elsliger
Nové články dále
Vše se točí kolem mužských.
Vše se točí kolem mužských.
Informace
Napiš nám
Cvičení je investicí do budoucna.

Sportovní aktivity jsou velmi znatelnou investicí do naší tělesné schránky. Nejenom, že aktivní sportovní život nám vylepší postavu, co se estetičnosti týče, ale také nás ochrání před spoustou závažných civilizačních nemocí vznikajících v důsledku obezity.

Vědecké údaje vypovídají, že Česká Republika se v žebříčku obézních obyvatel řadí mezi přední místa v Evropě, ale i v celosvětovém měřítku, nejsme moc pozadu. Je to dáno typickou, velmi tučnou a chutnou českou kuchyní, ale také nedostatkem pohybu. Zkrátka rádi jíme, ale málo se hýbeme. Většina z žen má sedavé zaměstnání, pokud ani po práci nedodáte tělu pohyb, není divu, že bříško není zrovna vyrýsované. Navíc časem a postupem věku se objeví další potíže jako je bolestivost kloubů, páteře, cukrovka nebo dokonce ischematické choroby srdeční.

Častým cvičením v menších dávkách přivykne tělo velmi rychle aktivní zátěži. Postupně můžeme čas nebo zatížení organismu při aktivním pohybu prodlužovat. Tím si zvyšujeme svou výkonnost a kondičku.

Výhodou při cvičení je skutečnost, kdy se nám v těle uvolňují endorfiny- hormony štěstí. Cítíme se pak uvolněnější a šťastnější. To velmi pozitivně ovlivňuje naši psychickou pohodu. Cvičení tak funguje jako forma relaxace. Proč si nejít zacvičit- pokud celý den jenom sedíme v kanceláři před počítačem, vedeme vcelku pasivní způsob života – je nutno tedy ručičku vah vyrovnat a zbytek dne trávit aktivně např. jít si zaběhat, navštívit posilovnu nebo se jít alespoň proběhnout se svým psím miláčkem. Spálíte tak přebytečnou energii. A navíc získáte onen pocit štěstí a uspokojení.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Bethany Carter Howlett
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz