Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Styl života » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Danielle Bird
Nové články dále
Lze opravdu předělat a vylepšit jakoukoliv partii lidského těla?
Lze opravdu předělat a vylepšit jakoukoliv partii lidského těla?
Informace
Napiš nám
Pročišťování organismu.

Jednou za čas je potřeba pročistit organismus od všech odpadních a toxických látek. Ten kdo se stravuje racionálně, dle zásad zdravého stravování, nepotřebuje očistnou kůru tak často jako člověk, který sní co mu zrovna přijde pod ruku. Tělo si svou očistnou kůru žádá samo. O slovo se hlásí symptomy, které naznačují, že je načase vypudit všechny ty škodlivé látky. Únava, nedostatek energie, špatné zažívání, to vše může signalizovat zanesení organismu odpadními látkami. Přemíra tuků, které české obyvatelstvo konzumuje v hojnosti v občerstvení typu Fast foodů a sladké pečivo, které zaručeně ucpává žaludek, neprospívá našemu zažívání, ani v tom nejmenším.

Očistná kůra by se měla provádět alespoň jednou měsíčně, ideální je jednou týdně. Velmi záleží na Vašich stravovacích návycích. U racionálních strávníků, kteří jí ovoce, zeleninu, celozrnné pečivo, sojové výrobky a ryby není potřeba očistu provádět v častějších časových intervalech, dostačující je jednou za měsíc provést lehčí očišťující den. U těchto lidí se organismus nezanáší tak rychle, protože se víceméně stravují zdravě po celý rok. Možná se najde nějaký ten prohřešek o vánočních svátcích nebo oslavách. Zvyk je železná košile a těžko se mění.

Většina lidí jim, však může tyto kladné stravovací návyky jen závidět. Ještě stále se drží v oblibě knedlo, vepřo, zelo i svíčková s knedlíkem nebo gulášek u pánské části populace a hranolky, dortíky, sladké pekařské výrobky u dámské části obyvatelstva. Zde je pak na místě častější očista organismu. Protože čím více hřešíme jídlem, tím více je třeba času, pro alespoň částečnou nápravu.

Očistné dny se provádějí formou lehčího stravování. Volí se zelenina nebo ovoce. To jsou potraviny, které prospívají organismu bohatstvím vitamínů a vlákniny, které obsahují. Ti odvážnější mohou zkusit i jeden den půstu, kdy se pijí pouze neslazené tekutiny,  minerální vody, ovocné a bylinné čaje. Jeden den půstu je zcela optimální i bez lékařského dohledu, neměl by tedy tělu škodit, samozřejmě pokud nejste nemocní, nebo nemáte podváhu.

Vyvarovat se musí této očišťující kůře lidé se zdravotními problémy jako jsou diabetici, starší lidé, ti musí své počínání konzultovat se svým ošetřujícím lékařem.

Provádění „úklidu organismu“ se nedoporučuje při nachlazení, mohlo by dojít k oslabení organismu a tím urychlení propuknutí nemoci. Těhotné ženy by měli zařadit do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny pro zdravý vývoj svého děťátka neměly by však provádět očistné dny, protože potřebují dostatek energie i v jiné formě, neživí jen sebe, ale také tu druhou část svého „já“.

Příznaky se kterými se během očisty můžete setkat je mírná malátnost, nechutenství k aktivní činnosti nebo menší bolest hlavy. Všechny tyto negativní pocity postupně odezní. Jsou zapříčiněny odvodem škodlivin z těla, pro tělo je to určitý druh šoku, a proto reaguje tímto způsobem. Není to však vůbec na závadu. Druhý den si můžete být jisti, že se budete cítit lehčí a odstraníte nejen pocity nadýmání, které špatné stravování často provází, ale také otoky způsobené zadržováním vody.

Občasným pročišťováním organismu, společně se snížením konzumace tuků, můžeme aktivně předcházet celulitidě tolik obávanému problému u většiny žen.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Danielle Bird
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz