Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » O sportu i cvičení » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Anastasia D.
Nové články dále
Milování po cvičení ?
Milování po cvičení ?
Informace
Napiš nám
Lze cíleně zeštíhlit určitou partii těla ?

Neznám ženu, která by byla stoprocentně spokojená se svým tělem. Jedna chce větší prsa, jiná menší pozadí, ploché břicho a další zase menší stehna. Zkrátka být tak akorát, jak to zrovna diktuje společenská představa ideální ženy.

Mnoho žen tedy nechce jenom hubnout, ale ubrat v některých částech svých tělesných proporcí. Lze ale vůbec cvičením docílit ideálních proporcí?

Ano, je možno zmenšit objem stehen, zmenšit zadeček nebo docílit optického klamu většího poprsí. Nelze však dělat zázraky. Důležité jsou genetické dispozice, které si každý z nás musí nést životem již od narození. Zkuste se tedy podívat na svou maminku nebo babičku. Pokud mají výrazně tlustší stehna nebo inklinují k vyšší váze, vězte, že i vy budete mít takové tendence ve starším věku.

Ale, neházejte předem flintu do žita. Je totiž prokázáno, že tloušťka není ovlivňována pouze genetikou, ale především způsobem života jakým žijeme. Je tedy možno zabránit narůstání hmotnosti právě vyváženým, zdravím způsobem života.

Správné stravování s dostatkem všech důležitých látek ve správném poměru společně s dostatečným pohybem je prvním krokem jak můžete oblafnout i vrozené dispozice. Budete mít tedy možná trochu silnější stehna, ale nemusí to vypadat vůbec špatně, pokud budou zpevněná a správnými cviky vytvarována do sexy tvarů.

Nic není zcela neovlivnitelné. Potřeba je pouze znát své slabosti a vědět co s nimi. Tvar svého těla můžeme ovlivňovat velmi dobře posilováním, kdy vlastně tvarujeme- na rozdíl od vytrvalostních aktivit jako je jízda na kole, běh a podobně, kdy spíše dochází k spalování tuků na energii a tak k cílenému úbytku hmotnosti. Být hubený neznamená mít také pěknou postavu. Všimněte si třeba sportovců. Neváží jako peříčko, protože by pak nemohli vůbec sportovat, bez energie to nejde, ale mají tělo pěkně vysportované a zpevněné. Není ani tak důležitá ručička na váze jako objem jednotlivých tělesných partií.

Samotným posilováním dokonce můžete zaznamenat mírný nárůst hmotnosti. Neznamená to, že by jste ztloustli, ale pouze došlo k nabrání svalové hmoty, která něco váží. To je, ale positivní výsledek, protože svaly dokáží spalovat více energie i v případě, že jsme v klidu a nic neděláme. Když spíme, čteme si nebo se jen díváme na televizi. Klidový výdej energie je tedy vyšší a z toho vyplívá, že si můžeme dovolit i sníst nějaký ten pamlsek navíc, aniž by se uložil ihned v tukovou zásobu.

Nebojte se posilování. Mnoho žen se děsí představy nabírání svalové hmoty. Mají strach, že se pak promění v nevzhledná monstra, která působí neženským, neestetickým dojmem. Tato mylná představa vychází nejčastěji z pohledu žen do kulturistických časopisů, kde se ženami s velkými svaly připomínajícími spíše muže hemží. Málokdo si však uvědomí, že k takovému nárůstu svalové hmoty u žen nedojde jen tak. Nejen, že je k tomu zapotřebí velké dřiny, ale zároveň musí ženy užívat velké množství doplňků, které jim k tak velikému nárůstu svalové hmoty pomohou. Ženy nemají v důsledku hormonálního uspořádání organismu možnost nabrat tak vysoké procento svaloviny běžným způsobem. Je to tedy dáno množství estrogenů a testosteronů.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 21 /05/ 2003.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Bettina Burghart
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz