Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Styl života » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Dina Al-Sabah
Nové články dále
Rychle k vodě ..
Rychle k vodě ..
Informace
Napiš nám
BIO-Ekologicky nezávadné potraviny.

Ve specializovaných obchůdcích a v některých větších hypermarketech se setkáváme s koutkem vymezeným pro racionální výživu. Mnozí kolem projdou svižným krokem a jiní, zvědaví se zastaví a podívají se blíže na nabízené produkty. Většinou při bližším prozkoumání nám zůstane hlava stát nejen nad nabízenými potravinami, ale také nad výší ceny za ně určené. V této škále potravin se ve velké míře setkáváme s potravinami označenými jako Bio- potraviny. Tato ochranná známka – za kterou vlastně platíme tak vysokou cenu nám označuje potraviny ekologicky nezávadného zemědělství. Cena je v porovnání s potravinami bez tohoto označení, dvou až tří násobná. Co nám, ale bio – potraviny mohou ve skutečnosti nabídnout?

Bio- potraviny jsou vyrobeny ze surovin, které se získávají na bio- farmách. Toto označení je poskytnuto pouze takovým zemědělcům, kteří své produkty pěstují na nezávadné půdě podle přísných kritérií o nezávadnosti surovin. Rajče s bio- potraviny nesmí být pěstováno s použitím žádných chemických postřiků a jiných umělých zásahů do přírody.

Jsme tedy před výrobky, které by měly být zdravotně zcela nezávadné, bez konzervačních látek, emulgátorů a jiných umělých přísad. Takové potraviny mohou být přínosem pro alergiky, kterých nejen v České Republice stále a stále přibývá. A alergie na umělá barviva je poměrně velmi rozšířeným jevem.

V samotném důsledku se investice opravdu vyplatí. Jíte s pocitem, že děláte pro své tělo opravdu maximum. Mezi bio- potravinami jsou často i sojové výrobky. Jednu dobu byla bouřlivá debata – jíst sóju či nejíst? Jsou sojové výrobky modifikované, geneticky upravované?

Dnes se již nemusíme obávat modifikace sóji. Každý výrobek musí být označen v případě, že tomu tak opravdu je. Spotřebitel musí být o těchto skutečnostech informován, a jen na něm samotném záleží jaký produkt si zvolí koupit.

U bio- potravin se setkáme se známými potravinami ve zdravější podobě, ale objevíme také jiné druhy mouky, než na kterou narážíme v běžném životě. Zkuste vyzkoušet nové věci, výsledek může být překvapující.

Zdraví máme přeci jenom jedno, a to se penězi zaplatit nedá. Bohužel to poznáváme někdy, až když už je pozdě. Nebojte se rozhodovat o svém zdraví, zdraví moderního člověka znamená také zdravé, nezávadné stravování.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Dina Al-Sabah
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz