Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Polemika » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Dawn Butterfield
Nové články dále
Sex jako výborná relaxace.
Sex jako výborná relaxace.
Informace
Napiš nám
Věříte na Ježíška? Asi už ne viďte..

Vzpomínáte si na ty chvíle z dětství, kdy jste s nedočkavostí se zatajeným dechem očekávali příchod Ježíška. Ačkoliv jste už jindy byli neposedné děti, ten den s vámi prostě nebylo k vydržení. Mami, kdy už přijde ten Ježíšek? A jak vypadá? Otázky nebraly konce. Každý z rodičů to řešil po svém. Vidina dárečků a krásně ustrojeného stromečku od Ježíška je i dnes vidět v očích mnoha dětí. Možná s tím smutným rozdílem, že až příliš brzy pomíjí.

Dnes jsou děti trochu násilnou formou rychleji nuceni prohlédnout ve skutečnost, že dárečky ani stromeček nepřináší Ježíšek, ale maminka s tatínkem. Rozdíl je také patrný v představě biblického Ježíška, který dnes více než jako malé chudé dítě na slámě je známo v podobě amerického „moderního“ Santa Klause se saněmi taženými soby. Nemyslíte si, že tím tak trošku upadá Česká tradice. Co vy na to? Nejsou dnešní generace a i budoucí generace dětí, tak trošku o něco ochuzeny? Je správné, aby malé dítě tak záhy ztratilo ideály o bájném Ježíškovi, který nosí dárečky a činí zázraky? A dá se tomu vůbec zabránit, dá se udržet idealismus nadpřirozeného nádechu Ježíška? Dejte nám vědět svůj názor, rozhodli by jste se raději dítěti co nejdříve říci o Ježíškovi pravdu, aby vás nepředběhl někdo jiný, třeba starší děti a tím nebyla pro ně ta pravda o to bolestivější nebo aby jste je ušetřili zesměšnění ze strany jiných dětí, že oni přeci ještě věří na Ježíška?

Brzy jsou tu vánoce. Časy pohody, voňavého cukroví, smažícího se kapříka, koled a spousty televizních pohádek, které nám otevřou vrátka vzpomínek a snů dokořán. Ani mě nenechávají nadcházející dny bez povšimnutí. Ani pracovní doba, která se v nejednom odvětví prodlouží právě v čase předvánočním mě nemůže tyto okamžiky zmařit. Vánoce jsou přeci jednou za rok. Nelze je udělat v létě ani na podzim. Vánoce jsou spojeny se sněhem a vánočními světly, ale především s vánoční atmosférou, s vánočním duchem, který už týdny před vánoci jakoby poletuje prostředím a našeptává, našeptává ta sladká slova opojení.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Bethany Carter Howlett
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz