Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Styl života » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Bettina Burghart
Nové články dále
Tepová frekvence a cvičení.
Tepová frekvence a cvičení.
Informace
Napiš nám
POZOR dortík – nebojte se ho!

Místo tučných a nezdravých dortů volte jejich lehčí variantu. Pokud nemůžete odolat cukrářským výrobkům- jsme přeci jen ženy a ty milují sladké. Zkuste si doma upéci piškotový korpus, doporučuji nejlépe s umělým sladidlem a jako ozdobu místo krému, který je velkou tukovou bombou, zkuste zdobit ovocem a vše zalít ochucenou želatinou. Získáte tak velmi chutný moučník. Místo nezdravých sušenek, které jsou většinou plné tuků ve formě krémové náplně zkuste třeba pár piškot, mají totiž minimum tuků. Tuky jsou sice nahrazeny cukry, ale ty můžeme cvičením rychleji spálit, stačí být jednou, dvakrát do týdne trošku aktivní.

Stejně jako piškoty jsou na tom perníčky s rumovou polevou nebo s pomerančovou kůrou. Množství tuků je téměř zanedbatelné. Dále můžu doporučit jako pamlsek rýžové chlebíčky s čokoládou. Pokud je nebudete konzumovat ve velkém, čokoláda Vám nemůže ublížit, protože její množství je nízké. Rýžové chlebíčky s oblibou nazývané pro svůj vzhled polystyrenem sami o sobě mají téměř nulové procento tuku. Je velmi dobré namazat si je např. marmeládou nebo nízkotučným sýrem, místo tučnějšího pečiva.

Pokud milujete puding. Můžete si na něm s klidem v duši pochutnat, stačí pouze použít nízkotučné, odstředěné mléko a pokud použijete i umělé sladidlo je cíl úplně perfektní. Puding můžeme obohatit čerstvým ovocem a piškoty. Vůbec není zapotřebí šlehačka, sice existují i její odtučněné formy, ale přeci jen tuk je tuk, takže já se přikláním spíše k variantě bez šlehačky.

Jako pochutiny můžete konzumovat sušené ovoce nebo musli tyčky, které nás zasytí a zároveň si můžeme pochutnat.

Ze sýrů stačí zvolit nízkotučné varianty. Proč jíst eidam 45% , když existuje i jeho nízkotučná varianta s pouhými 20% tuku. Věděli jste dokonce, že olomoucké syrečky mají na 100 g pouze 1g tuku? Dobrou variantou jsou i tvarohové sýry tzv. žervé. Jako pomazánku můžete použít nízkotučný tvaroh bez tuku, který se prodává v umělohmotných krabičkách. Nabízí Vám velké množství využItí lze ho mírně osladit a přidat k sladkým jídlům, smíchat s ovocem nebo ho využít jako pomazánku na pečivo. Obohatit ho lze pažitkou nebo česnekem, a tak vytvořit nízkotučnou variantu pomazánky na jednohubky. Meze se nekladou. Perfektní je sýr cottage, který je oblíben kulturisty a příznivci posilovacího sportu pro svůj nízký obsah tuku, ale naopak vysoký podíl bílkovin, který zapříčiňují rozvoj svalové hmoty.

Sýr cottage lze použít jak ve studené tak teplé kuchyni. Existují i jeho ochucené varianty např. bylinkový nebo křenový. Nevýhoda je, že je k sehnání pouze ve větších supermarketech. Ale, i tak je rozhodně dostupnější než dříve. Vzpomínám na dobu, kdy jsem se o něm dozvěděla ve sportovním časopise, ale netušila jsem jak vypadá a ve všech krámech na mě koukali jako na blázna, když jsem se po něm dotazovala. Nakonec jsem ho objevila v Praze v zapadlém krámku na Vinohradech. Je to sýr hrudkovité konzistence – dá se říci, že roztíratelný, ale hlavně je opravdu velmi chutný.

Jako bonbony bez tuku. Lze nabídnout různé žužu, pektinové cukrovinky, jako jsou želatinové arabesky na vánoce, gumový medvídci apod. Sice je zde velký obsah cukru, ale jak jsme si již řekli cukr není takovým zlem na rozdíl od tuků a tuky tyto dobroty neobsahují. Navíc želatinové bonbony a gumový medvídci pomáhají zdraví, jelikož svým složením chrání kloubní chrupavku, proto je lze použít místo suplementů na kloubní vazivo.

Z pečiva volíme varianty grahamové, sojové nebo celozrnné. Je to rozhodně zdravější varianta, i když poněkud finančně dražší než klasické bílé pečivo. Výběr na rozdíl od minulosti je nyní opravdu velký – a chuť- no stačí vyzkoušet a dáte mi za pravdu, že je rozhodně zajímavá. Zkuste tedy grahamové rohlíky, tmavý chléb, pitta chléb nebo corn rohlíky. Vaše chuťové buňky rozhodně strádat nebudou.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Dawn Butterfield
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz