Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Styl života » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Bettina Burghart
Nové články dále
Provětrejte si šatník na léto.
Provětrejte si šatník na léto.
Informace
Napiš nám
Alergie na potraviny co s tím?

Alergií na potraviny trpí kupodivu nezanedbatelné množství obyvatelstva. Alergie pylové nebo alergie na roztoče již známe. Květiny a stromy odkvetou, domácí mazlíček se oželí, ale jíst? Jíst se prostě musí.

Lidé, kteří trpí alergií na potraviny mají daleko těžší život než ostatní. Alergie může být na jakýkoliv druh potravin. Mezi ty nejčastější případy patří přecitlivělost na laktózu, která je obsažena v mléku a mléčných výrobcích. Velmi rozšířená je také alergie na ořechy, zeleninu, mořské živočichy, ale také na ovoce.

Taková alergie na potraviny se neprojevuje jenom vyrážkou jako u alergie na zvířata nebo rýmou s napuchlýma očima jako v případě pylové alergie. Takto indisponovaný jedinec se začne dusit a je mu stísněno dýchání. V těžších případech musí vyhledat pomoc lékaře.

Soudobá medicína řeší tuto problematiku pomocí medikamentů, které by měly této reakci předcházet. Přesto to většinou neznamená, že takto postižený člověk si může po spolknutí „zázračné pilulky“ dát ovoce, na který je alergický. Tak jednoduché to zase není. Léčba je velmi zdlouhavá. I sama diagnóza není jednoduchá. Musí se totiž zjistit nejdříve všechny potraviny, jenž mohou způsobovat alergie, a ty postupně vyřazovat ze stravy. Pacient podstupuje nejen zdlouhavé vyšetření, ale sám se snaží v průběhu léčby problematické potraviny odhalit. Čeká ho tak několika měsíční zapisovaní svých vlastních reakcí těla na jednotlivé potraviny. Jen tak se dá s určitostí objasnit problém zdravotních nesnází.

Zjištění může být více než zajímavé. Někteří jedinci mohou reagovat alergickou reakcí na umělá barviva, emulgátory a jiné chemické látky obsažené v některých potravinách. A těchto potravin není málo.

Čtěte proto pečlivě etikety na potravinách. Vybírejte raději potraviny s označením bez umělých barviv a konzervačních látek. Velký obsah těchto prvků, které mohou alergickou reakci vyvolat nebo podpořit jsou veškeré konzervy a potraviny upravené způsobem, aby jejich doba použitelnosti mohla být co nejdelší. Patří sem např. instantní polévky, omáčky, ale in instantní, čínské nudle nebo minutky. Tyto potraviny obsahují glutaman sodný, který může vyvolat u postižených alergickou reakci. Léčba alergií je velmi slibná. Věda postupuje stále kupředu. Důležité je návštěvu alergologa neodkládat a začít s léčbou co nejdříve.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 12 /01/ 2003.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Bettina Burghart
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz