Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sex » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Bettina Burghart
Nové články dále
Mládí a dospívání...
Mládí a dospívání...
Informace
Napiš nám
Je AIDS problematikou pouze homosexuálů?

Lidé si myslí, že problematika AIDS se jich ani v nejmenších netýká. Je to snad jen riziko, týkající se homosexuálů, lesbiček a fetujících jedinců? Tento chybní názor stále ještě přetrvává a to zejména u mladých lidí začínajících žít sexuálním životem. Představa, že virem HIV se může nakazit, pouze člověk ze skupiny označené veřejností jako riziková, je mylná. K nakažení může dojít i mezi heterosexuálně orientovanými jedinci. A proto otázka „Víš s kým spíš?“ není vůbec bezpředmětná. Mladí lidé, kteří začínají žít sexuálním životem, poznávají lásku a ještě pořád v této oblasti citu, jaksi tápou by měli být, obzvláště opatrní. Že je někdo HIV positivní, nemá zrovna napsáno na čele, ale důsledkem, pokud budeme mít sexuální poměr s takovým člověkem je zpackaný život.

Riziko nákazy, hrozí mladým lidem na místech, kde se jich většina shlukuje za cílem zábavy a povyražení. Mezi tyto místa patří různé diskotéky, rockové kluby a house parties. Dochází na nich totiž k sexuálním stykům, nejčastěji pod vlivem alkoholu. Mladá děvčata a chlapci často ani nevědí s kým spí, nebo si druhý den nevzpomínají co se vůbec předešlé noci odehrálo. Proto není žádoucí, při seznámení se s osobu opačného pohlaví na těchto místech jít hned tzv. na věc.

Na sex mezi dvěmi lidmi je vždy času dostatek, protože nejdříve by jste toho druhého měli dokonale poznat. Znát jeho hodnoty, představy o životě, sny a cíle. Není důležité jak vypadá, ale jak se chová. Nikdo Vám nezaručí, že ten hezoun, co po něm všechny vaše známé šílí, není nositelem viru HIV.

Člověk byl stvořen k tomu, aby si našel svého druha a s ním strávil zbytek „šťastného“ života. Pokud se Vám povede, takového člověka nalézt, v ten správný čas pochopíte, že s ním chcete sdílet úplně vše, tedy i hry lásky. Nespěchejte nikam, protože určitě Vám nic neuteče, poznávejte svého partnera, těstě se z jeho přítomnosti, tonu hlasu a gest a až zjistíte, že přišla ta správná doba a vy ho dostatečně znáte, pak se mu oddejte tělem i duší.

Možná marně přemýšlíte, zda vůbec existuje nějaká ochrana proti nákaze AIDS, kterou vy sami můžete využít. Stoprocentní ochrana neexistuje. AIDS je nemoc nevyléčitelná, nemoc ztráty imunity. Bílé krvinky nedokážou poznat, že virus HIV je „nebezpečným pachatelem“, proto se mu nebrání a nechávají se tak nevědomky ničit. Důsledek je pak úmrtí člověka na úplně banální věci, jako je chřipka, angína a další nemoci s nimiž se tělo dokáže za normálního stavu, lehko vypořádat.

Vědci zatím nevymysleli takový lék, jež by dokázal tuto nemoc zcela vyléčit. Neexistuje ani očkovací ochrana, abychom byli vůči viru imunní. Jedinou prevencí, která nám zbývá je vlastní zodpovědný přístup k životu. Proto je výběr partnera tak důležitý. Vyvarujte se proto promiskuity, která této chorobě přímo nahrává. Jedinou ochrannou proti přenosu viru HIV je používání kondomu při pohlavním styku. Samozřejmě za předpokladu, že prezervativ neselže.

Pokud jste opravdu zodpovědní ve svém sexuálním životě, a chcete mít alespoň chvilkovou „téměř“ jistotu o partnerově bezúhonnosti, zkuste mu před prvním, sexuálním aktem navrhnout, aby si nechal udělat test HIV. Výsledek je prokazatelný, ale až ve chvíli, kdy poslední sexuální styk byl uskutečněn v období delším než před 3 měsíci. Uvědomte si, že tohle není věc důvěry, ale věc přežití.

Poté už Vám nezbývá než vsadit na důvěru. Stoprocentní jistotu nemůžete mít opravdu nikdy, protože, pokud Vám partner bude nevěrný, nelze s určitostí říci, zda se nemohl někde nakazit.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Kristia Knowles
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz