Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Sportování » Posilovna » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Brenda Kelly
Nové články dále
Když se řekne racionální stravování.
Když se řekne racionální stravování.
Informace
Napiš nám
Jak často a intenzivně chodit do posilovny II ?

Určitě si neberte příklad z některých kulturistů, ať již českých nebo i zahraničních. Někteří z nich jsou schopni cvičit denně tvrdý trénink několik hodin v posilovně. Ptáte se jak je to možné? Nezapomeňte na jednu věc. Takový profesionální kulturista, nebo profesionální fitnesska se touto prací živí. Je pro ně denním chlebem. Pro normálního člověka je to spíše utopie. Průměrná česká žena musí stihnout daleko víc, než jen cvičit a hlídat si správné stravování a doplňování vhodných suplement. doplňků. Nestará se jenom o své tělo. Musí chodit do práce, starat se o domácnost, manžela, děti.

Otázku jak dlouho v kuse, čili v jedné časové jednotce cvičit, jsme si zodpověděli, ale jak často chodit cvičit?

Osobně doporučuji navštěvovat posilovnu třikrát týdně. Například v pondělí, ve středu a v pátek. Každý samozřejmě preferujeme něco jiného, jsme individuálními jedinci a každému tudíž může vyhovovat jiný systém. Mou snahou je pouze ukázat vám cestu a nabídnout jednu z mnoha variant.

Pokud budete chodit cvičit v pondělí, ve středu a v pátek, můžete mezi jednotlivými dny dobře regenerovat. Obnova sil je jedním z velmi důležitých předpokladů hodnotného tréninku. Má se za to, že svaly, které jsme zatěžovali cvičením, regenerují 48hodin. To by měl být čas, který bychom jim měli dopřát před dalším zatížením. Po tuto dobu z odpočinku a vhodné stravy, svaly načerpají novou energii ke kvalitnímu, lepšímu výkonu. I to je jeden z důvodů, proč někteří sportovci sportují systémem oddělených jednotek. V praxi to znamená cvičit dva dny za sebou. Kdy jeden den se cvičí ruce + břicho a druhý den záda + nohy, den pauza a vše se zase opakuje. Dochází tedy k uplatnění lepší regenerace. Ruce, které jsme cvičili první den si do čtvrtého dne odpočinou 48 hodin a taktéž nohy, které bychom cvičili poté pátý den by měly možnost 48 hodinové regenerace. Za předpokladu, správného stravování by to měl být ideální stav k rozvoji svalové hmoty a vylepšení výkonnosti. Pozor, nutno podotknout, že v určitých mezích je nárůst svalové hmoty velmi žádoucí též u žen, protože nejen, že vytváří ladné křivky těla, jistě nechcete být jen kostra potažená kůží, ale v neposlední řadě nám dovolí více jíst, což je určitě lákavá představa pro ženy. Platí totiž přímá úměra, čím více svalové hmoty, tím více tělo spaluje při obvyklé práci, ale i v klidu, tedy ve chvíli, kdy zrovna nic neděláme. Čteme, díváme se na televizi nebo se jen tak poflakujeme na procházce lesem. A to je přeci dobré ne?!

Takže, nebojte se abnormálního nárůstu svalové hmoty. Nebudete v žádném případě vypadat, jako ženy z kulturistických časopisu – samý sval. Ženy svým hormonálním složením těla k tomu nemají vrozené předpoklady – docílit toho přirozeným způsobem je velmi obtížné!

Jiná možnost tréninku je, jak už jsem se zmínila třikrát týdně, kdy mnoho sportovců preferuje tzv. kruhový trénink, tzn. procvičení v jednom dni svalové skupiny celého těla!

A rada na závěr. Nejefektivnější cvičení je takové, které vám přinese radost ze života, pocit uvolnění a seberealizace. Takže rychle do fitka!

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
 Podobné
Nalezeno 12 (z 2 článků) Stránek výsledku:  1 
    Označení+ 
 Jak často a intenzivně chodit do posilovny ?   Jak často a intenzivně chodit do posilovny ? 
 Jak často a intenzivně chodit do posilovny II ?   Jak často a intenzivně chodit do posilovny II ? 
Nalezeno 12 (z 2 článků) Stránek výsledku:  1 
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Kristia Knowles
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz