Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Relaxace » Odpočinek » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Kristia Knowles
Nové články dále
Rodiče postrach dospívání díl  II.
Rodiče postrach dospívání díl II.
Informace
Napiš nám
Únava a světlo

Často se lidé cítí unaveni, bez zjevné příčiny. Hledají za svým stavem nemoc, přepracování nebo psychické problémy. Samotná příčina může být však banálního charakteru. Unaveni se můžeme cítit také z nedostatku světla. Někteří lidé mohou tento stav na sobě pozorovat hlavně v období zimy, kdy slunce dlouho vychází a brzy zapadá. Světlo vytváří určitou psychickou pohodu a zabezpečuje pocit vnitřní jistoty.

Nedostatek světla může být důvodem naší špatné nálady, projevující se rozmrzelostí a nechutenstvím k jakékoliv činnosti. Cítíme se dříve unaveni a malátní. Světlo dokáže totiž i léčit. Něco pravdy na přísloví, že tam kam nechodí slunce, chodí lékař asi něco bude. Že by pohádka o princezně a dřevorubci skrývala ždibíček pravdy?

Většina lidí se cítí lépe v letním období, kdy je více světla i tepla. Světlo a jasné barvy mohou v člověku vzbudit pocity uvolněnosti a radosti ze života. Proto bychom se neměli vyhýbat jarním procházkám pod prvními slunečními paprsky.

Psychologové doporučují u lidí se sklony k depresím používat v zimním období jako výpomoc slunce umělé v podobě bio-lamp nebo návštěvy solária.

Tento článek byl přidán do naší nabídky 27 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
Fitnessky.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Anastasia D.
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz