Fitnesska.cz
  Fitnesska.cz » Seznam-oddělení » Relaxace » Čajovna » Můj účet   
Seznam
Překlady
Czech English Deutsch
Rychlé hledání
 
Napiš co hledáš, nebo použij:
Podrobné hledání
Reklama
Brenda Kelly
Nové články dále
Proč je tak důležité umět mluvit cizími jazyky?
Proč je tak důležité umět mluvit cizími jazyky?
Informace
Napiš nám
Čaje nečaje.

Jistě je znáte, možná je i pijete, tak si je jen připomeneme. Jsou zajímavé nejen svým složením jako např. bez kofeinový Rooibos. Nebo se jedná o chuťově sladké, turecké nečaje.

Do poslední skupiny patří čaje nečaje. Název vypovídá, že se nejedná o klasicky čistý čaj. Sem patří např. čaj pod názvem Rooibos, protože neobsahuje na rozdíl od ostatních čajů kofein. Je ho tedy vhodné pít ve kterou koliv denní dobu a možno téměř v neomezeném množství. Doporučuje se také pro své účinky tlumící hlad a účinky pročišťující jako dobrá podpora při hubnutí. Je vhodný také pro děti.

Dalším čajem Nečajem je „ turecké pitíčko“. Pokud si tento nápoj v čajovně objednáte, budete určitě překvapeni, jelikož má svým vzhledem i chutí opravdu od čaje daleko. Dal by se přirovnat k hodně sladkému mléku navrchu posypanému skořicí. Podobným nápojem je nečaj „Yogi Space“, který připomíná karamel a je silně slazen cukrem, respektive medem. Za zkoušku však rozhodně stojí. S posledním čajem nečajem bych Vás ráda seznámila s „Maté Karneval a Maté Pampero“ oba nečaje se podávají v nádobkách zvaných Kalabása společně s kovovým brčkem Bambilou. Už to je činí neobvyklými – jejich servírování. Chuťově jsou mírně nasládlé, ale neobsahují žádný cukr, jejich nasládlost je zcela přirozená. V Kalabásách vydrží delší dobu v horkém stavu, tak pozor, aby jste se nespálili. Upozorním také na jednu zrádnost tohoto čaje se kterou by jste se mohli v čajovnách setkat. Některé čajovny nabízejí variantu těchto čajů jako exploration /čili explozy/ je to stejný čaj, avšak je použito dvojnásobné množství čajových lístků, čímž se stává velmi silným. Je tedy jen pro silné nátury. Ze své osobní zkušenosti moc nedoporučuji, spíše je tím jeho jinak velmi lahodná chuť poškozována a mohl by vás zbytečně od tohoto čaje už v počátcích odradit!

Doufám, že jsem Vám přiblížila druhy čajů vyčerpávajícím způsobem, ale že jste se zároveň neuzívali nudou. Přeji mnoho pozitivních zážitků nad šálky čaje. V tomto článku jsem vycházela i z osobních zkušeností a jednotlivé druhy čajů jsem pro Vás na vlastní „jazyk“ vyzkoušela.

Závěrem jedna rada navíc. Pokud se chcete stát opravdovými znalci čaje, nebo jen odhalit přirozenou chuť a účinky čajů pijte je zásadně v takové podobě jak určuje tradice jeho původu. U většiny druhů to znamená nijak dále neochucené ani cukrem ani citronem nebo dalšími přísadami. Zásadně je barbarství kombinovat čaje společně s alkoholem!

Tento článek byl přidán do naší nabídky 18 /11/ 2002.
Hodnocení výrobku
e-Pc.cz
Autor
Gabriela Vávrů
Další články
Pošli přátelům
 
Chci tě upozornit na tento produkt.
Reklama
Barbara Engelsmann
Odkazy:
e-Novostavby.cz
Fitnessky.cz
Fitnesska.cz
e-Butik.cz
e-PC.cz